Szef Apple'a ostro skrytykował Zuckerberga. "My nie handlujemy danymi naszych użytkowników"

Szef Apple'a ostro skrytykował Zuckerberga. "My nie handlujemy danymi naszych użytkowników"29.03.2018 14:57
Szef Apple'a ostro skrytykował Zuckerberga. "My nie handlujemy danymi naszych użytkowników"
Źródło zdjęć: © YouTube | MSNBC

Tim Cook nie ma litości do Marka Zuckerberga. Podwoił liczbę składanych wniosków o regulację możliwości Facebooka i innych firm w zakresie korzystania z danych użytkownika.

Podczas wywiadu dla amerykańskiego serwisu informacyjnego MSNBC, Tim Cook w sposób bardzo krytyczny wypowiadał się o Marku Zuckerbergu i jego polityce. Zapytany, co by zrobił na jego miejscu, odpowiedział: "Nie znalazłbym się w takiej sytuacji".

Cook wytykał Zuckerbergowi liczne błędy i zagrywki nie fair w stosunku do jego użytkowników. Powiedział też, że "moglibyśmy zarobić niewyobrażalne pieniądze na naszych użytkownikach, jeśli uznalibyśmy ich za swój produkt. Jednak obraliśmy inną ścieżkę" - mocnymi słowami pokazał różnicę w polityce swojej firmy, a Facebooka.

Cook skrytykował Facebooka nie tylko za aferę z Cambridge Analytica i związany z nią wyciek danych. Poszło o ogólne podejście do użytkownika w dzisiejszych czasach. Nie tylko portalu Facebook. I nie jest to nowe stanowisko Tima Cooka, mówił o podobnych taktykach tego portalu oraz serwisu Google już w 2015 roku. Jego poprzednik, legendarny już Steve Jobs, również starał się przeciwstawiać polityce wykorzystywania danych użytkowników.

"Prywatność oznacza to, że ludzie wiedzą, na co się piszą, i jest to napisane prostym, zrozumiałym językiem" - mówił Steve Jobs w 2010 roku, odpowiadając na krytykujące ataki, dotyczące wykorzystywania lokalizacji użytkowników iOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)