Szef Apple'a ostro skrytykował Zuckerberga. "My nie handlujemy danymi naszych użytkowników"

Szef Apple'a ostro skrytykował Zuckerberga. "My nie handlujemy danymi naszych użytkowników"

Szef Apple'a ostro skrytykował Zuckerberga. "My nie handlujemy danymi naszych użytkowników"
Źródło zdjęć: © YouTube | MSNBC
Arkadiusz Stando
29.03.2018 14:57, aktualizacja: 29.03.2018 17:34

Tim Cook nie ma litości do Marka Zuckerberga. Podwoił liczbę składanych wniosków o regulację możliwości Facebooka i innych firm w zakresie korzystania z danych użytkownika.

Podczas wywiadu dla amerykańskiego serwisu informacyjnego MSNBC, Tim Cook w sposób bardzo krytyczny wypowiadał się o Marku Zuckerbergu i jego polityce. Zapytany, co by zrobił na jego miejscu, odpowiedział: "Nie znalazłbym się w takiej sytuacji".

Cook wytykał Zuckerbergowi liczne błędy i zagrywki nie fair w stosunku do jego użytkowników. Powiedział też, że "moglibyśmy zarobić niewyobrażalne pieniądze na naszych użytkownikach, jeśli uznalibyśmy ich za swój produkt. Jednak obraliśmy inną ścieżkę" - mocnymi słowami pokazał różnicę w polityce swojej firmy, a Facebooka.

Cook skrytykował Facebooka nie tylko za aferę z Cambridge Analytica i związany z nią wyciek danych. Poszło o ogólne podejście do użytkownika w dzisiejszych czasach. Nie tylko portalu Facebook. I nie jest to nowe stanowisko Tima Cooka, mówił o podobnych taktykach tego portalu oraz serwisu Google już w 2015 roku. Jego poprzednik, legendarny już Steve Jobs, również starał się przeciwstawiać polityce wykorzystywania danych użytkowników.

"Prywatność oznacza to, że ludzie wiedzą, na co się piszą, i jest to napisane prostym, zrozumiałym językiem" - mówił Steve Jobs w 2010 roku, odpowiadając na krytykujące ataki, dotyczące wykorzystywania lokalizacji użytkowników iOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)