Szczepionka na koronawirusa może prędko nie powstać. WHO: potencjalne leki mało skuteczne

Szczepionka na koronawirusa. WHO: nie powstanie zbyt szybko
Szczepionka na koronawirusa. WHO: nie powstanie zbyt szybko
Źródło zdjęć: © YouTube

05.09.2020 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczepionka na koronawirusa może nie pojawić się zbyt szybko. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), żaden z potencjalnych leków nie wykazał jak dotąd wyraźnej skuteczności na poziomie co najmniej 50 procent.

Szczepionka na koronawirusa jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych preparatów na całym świecie. Zdaniem WHO, pomimo starań wielu koncernów farmaceutycznych, skuteczny lek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 może szybko nie powstać.

Podczas piątkowej konferencji w Genewie, rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Harris poinformowała, że nie należy spodziewać się powszechnych szczepień do połowy 2021 roku. Zdaniem WHO, trzecia faza badań klinicznych powinna potrwać dłużej, aby jak najlepiej poznać właściwości docelowego preparatu.

Rzeczniczka WHO przyznała, że żaden z leków, który znajduje się obecnie na zaawansowanym etapie badań, nie wykazał wyraźnej skuteczności na poziomie co najmniej 50 procent.

Margaret Harris przyznała, że wszystkie dane dotyczące badań nad potencjalnymi szczepionkami powinny być udostępnione i porównane.

Przypomnijmy, że amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia publicznego wspólnie z koncernem farmaceutycznym Pfizer Inc. poinformowali niedawno, że szczepionka na koronawirusa może być gotowa do dystrybucji już pod koniec października 2020 roku.

Od początku wybuchu pandemii, wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u ponad 26,6 mln osób. W wyniku przegranej walki z infekcją zmarło 875 tysięcy ludzi. Zdaniem ekspertów, szczepionka na COVID-19 jest jedyną szansą na gwałtowne zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)