Trwa ładowanie...

Szczecińska skarbówka ostrzega. Mgr Marian Jakubowski nie jest ich pracownikiem, to oszustwo

Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej. To oszustwo, uspokaja szczecińska Izba Administracji Skarbowej.

Share
Szczecińska skarbówka ostrzega. Mgr Marian Jakubowski nie jest ich pracownikiem, to oszustwo
Źródło: WP.PL
d1pnh7w

"Fałszywe maile przyszły ze skrzynek pocztowych nie pochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej - @mf.gov.pl lecz z domeny @o2.pl i opatrzone zostały podpisem Inspektor Kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski, który nie jest pracownikiem zachodniopomorskiej KAS" - czytamy na stronie instytucji.

"W mailu nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa "urząd skarbowy". Zgłaszający podatnicy informują, że maile są pisane łamaną polszczyzną a do wiadomości załączone są załączniki, których podatnicy nie otwierali" - informuje dalej KAS.

KAS
Źródło: KAS

Oczywiście to nie Krajowa Administracja Skarbowa jest nadawcą maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera, a urzędnicy proszą podatników o nieotwieranie załączników.

Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie przypomina KAS.

d1pnh7w

Podziel się opinią

Share
d1pnh7w
d1pnh7w
Więcej tematów