Sylvester Stallone zaprojektował ekstremalny zegarek

Sylvester Stallone zaprojektował ekstremalny zegarek
Źródło zdjęć: © GeekTyrant

21.08.2018 13:31, aktual.: 21.08.2018 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znany przede wszystkim z serii "Rambo”, aktor ma sławę typowego osiłka, jednak mało kto wie o innych talentach Stallone’a. Oprócz własnej wystawy malarskiej, zajął się projektowaniem specjalnej serii zegarków w współprace z marką swego przyjaciela Richarda Mille’a.

"Ekstremalne narzędzie podróżnika” – właśnie taką nazwę nosi ekskluzywna seria zegarków produkcji Richarda Mille’a, której współtwórcą jest Sylverster Stallone. Ciekawe jest, że aktor już pojawiał się wcześniej z modelami RM, zauważyć zegarek RM 032 Ti można było nawet w filmie "Niezniszczalni 3”. Teraz Stallone prawdopodobnie zechciał stworzyć własny.

Zegarek RM 25-01 Tourbillon Adventure jest duży i bardzo zaawansowany technicznie. Wykonana z karbonu TPT (Thin Ply Technologies) i tytanu koperta ma średnicy 50,8 mm, a to mierzone jest bez koronki i elementów po bokach. Od dołu zamontowano w niej szafirowe szkło, a od góry – kompas, którego w dowolnym momencie można odłączyć i używać jako osobnego przyrządu. Opcjonalnie kompas można również wymienić na bezel ze skalą 24h i 360°, pozwalający określić położenie.

Obraz
© Twitter

Jeszcze bardziej egzotyczny jest element nad koronką. Jest to kapsuła, w której można zamknąć do 5 tabletek oczyszczających wodę do stanu zdatnego do wypicia. Nic podobnego w zegarmistrzostwie jeszcze zdecydowanie nie było.

Obraz
© Twitter

Znacznie ciekawsze są jednak cechy i funkcje tego zegarka. Jest wodoszczelny i odporny na wszelkie wstrząsy. Dodatkowo, pod szafirowym przednim szkłem koperty RM zamknął w całości szkieletowaną tarczę z centralnym wskazaniem czasu w systemie 24h (by przypadkiem nie pomylić dnia z nocą), chronograf, wskazanie rezerwy chodu i momentu obrotowego oraz mały sekundnik i selektor funkcji koronki. Zoptymalizowane zużycie energii mechanizmu pozwala uzyskać rezerwę chodu na poziomie 70 godzin.

Stallone już pochwalił się swym nowym dziełem, umieszczając zdjęcie na Instagramie, gdzie widzimy aktora właśnie wraz z Richardem Millem. Ten rzeczywiście ekstremalny (i bardzo dziwny) zegarek zostanie wypuszczony w liczbie tylko 20 egzemplarzy. Każdy z paskiem z naturalnej gumy w kolorach kamuflażu, a także z tytanową klamerką. Oczywiście, cena tego ekskluzywnego modelu nie będzie mała. Koszt zegarka wyniesie 983 dolary, czyli około 3680 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)