Suszarka do włosów. Na to trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu

Suszarka do włosów. Na to trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu

Suszarka do włosów. Na to trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu
Źródło zdjęć: © Fotolia | puhhha
Radosław Rosiejka
11.12.2017 10:53

Idziemy do sklepu, podchodzimy do półki z suszarkami i kupujemy pierwszą z brzegu. To nie takie proste. Lepiej wcześniej zwrócić uwagę na kilka rzeczy, żeby później nie żałować.

Podobno suszenie włosów suszarką źle im robi, ale co zrobić, gdy nie mamy innego wyboru? Przecież wychodzenie na mróz z mokrą głową to proszenie się o przeziębienie. Po drugie, nowe suszarki mają tyle funkcji, że nie szkodzą aż tak bardzo, jak kiedyś.

Zacznijmy od mocy. Generalnie im większa, tym lepiej. Dzięki temu szybciej wysuszymy włosy. Przy wyborze suszarki warto zwrócić uwagę na długości włosów. Jeśli ktoś ma krótkie włosy to może wybrać sprzęt o mniejsze mocy. Ale moc to nie wszystko, bo liczy się wlot i wylot powietrza. Im wlot jest większy, a wylot mniejszy, tym lepiej, bo dzięki temu powietrze wylatuje szybciej, co przekłada się na czas suszenia włosów.

Równie ważna, jak moc, jest regulacja siły nawiewu. Obecnie nawet najprostsze suszarki mają dwa stopnie nawiewu. Te lepsze mają trzy albo nawet cztery. Tutaj zasada jest taka sama, jak w przypadku mocy. Im bardziej mokre włosy, tym silniejszy nawiew należy włączyć.

Trzecia ważna rzecz to regulacja temperatury. Warto zainwestować w suszarkę, która posiada taką funkcję. Pozwala to na najdokładniejsze wysuszenie włosów. Możemy ustawić największą siłę nawiewu i najniższą temperaturę albo na odwrót. Wszystko zależy od długości i wilgotności włosów. Bardzo długie i mokre włosy wymagają dużego nawiewu i ciepłego powietrza. Krótkie i wilgotne warto wysuszyć słabszym i chłodniejszym podmuchem powietrza.

Czwarta ważna funkcja to jonizacja. Nie jest konieczna, ale warto ją mieć w suszarce. Na czym polega ta tajemnicza funkcja? Jonizacja zapobiega nadmiernemu przesuszeniu oraz pozbawia włosy ładunków elektrycznych. Po prostu, włosy nie będą naelektryzowane i łatwiej się je układa.

Watro też zwrócić uwagę na pozornie nieistotne detale, jak waga suszarki. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że suszenie włosów z ciężką suszarką w ręce nie należy do najbardziej komfortowych. Dobrze jeśli urządzenie ma obrotowy przewód zapobiegający skręcaniu się oraz specjalne oczko. Ta ostatnia rzecz pozwala zawiesić suszarkę na haczyku i zawsze mieć ją pod ręką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)