#SuperSenior w sieci! Play pomaga być bardziej online

Senior i technologia? Jak najbardziej! Play, we współpracy z firmą Samsung i Dancingiem Międzypokoleniowym, publikuje na YouTube cykl wideoporadników, z którymi srebrne pokolenie uczy się obsługi smartfona.

#SuperSenior w sieci! Play pomaga być bardziej online
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Artykuł sponsorowany
Kiedy codzienne życie przeniosło się do internetu, okazało się, że w tej cyfrowej rzeczywistości swoje miejsce chcą mieć też seniorzy. I choć czasem brak im obycia z onlinem, mają ogromny zapał do nauki.
Tę chęć poznawania nowych technologii dostrzegła sieć Play. By ułatwić seniorom wejście do świata internetu, telekom przygotował serię smartfonowych wideoporadników.

- Chcemy ułatwić seniorom osiągnięcie technologicznej samodzielności. Pomagamy im zdobyć umiejętności, dzięki którym będą mogli lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie kwarantanny, a kiedy zagrożenie minie, cieszyć się pełnią możliwości, jakie stwarzają internet i nowe technologie – mówi Bartek Lechowski, Dyrektor ds. Doświadczeń Klientów Play.

Czego można nauczyć się z poradników? Do tej pory śledzący cykl seniorzy mogli dowiedzieć się m.in. jak korzystać z WhatsApp, popularnego komunikatora. Pojawiły się też filmy o obsłudze internetu w smartfonie, aparacie fotograficznym i Instagramie, a także odcinek o Facebooku, o który w komentarzach prosili sami seniorzy.

Ambasadorkami akcji zostały Maria Winiarska – aktorka i silver-influencerka działająca na Instagramie – oraz jej córka, aktorka Zosia Zborowska-Wrona.

- Nasze filmiki powstają z myślą o seniorach, ale tak naprawdę są dla wszystkich osób, które zaczynają przygodę ze smartfonem, albo po prostu chcą poznać nowe funkcje. Dlatego bardzo przyjemnie jest czytać komentarze osób, które po obejrzeniu naszych filmów włączyły sobie np. wideorozmowę z dziećmi lub wnukami – mówi Zosia.
- Ten poradnik to fantastyczna sprawa, bo przede wszystkim przekazujemy seniorom informacje, które naprawdę mogą im obecnie ułatwić, ale też umilić życie. Ja także, tworząc z Zosią kolejne odcinki, uczę się nowych rzeczy. Podszkoliłam się w robieniu idealnych selfie i poznałam jeszcze lepiej aplikację WhatsApp! – dodaje pani Maria.

Przygotowanie cyklu w warunkach kwarantanny to spore wyzwanie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc wszystkie odcinki są rejestrowane bez wychodzenia z domu. Pani Maria nagrywa w swoim domu pod Warszawą, a Zosia w domku na Mazurach. Rolę ekipy technicznej pełnią… smartfony Samsung Galaxy S20+.

Paulina Braun, założycielka Dancingu Międzypokoleniowego, od lat animuje życie seniorów. Teraz, wspólnie z Play, wprowadza ich do świata online.
- Dla grupy silver generation jest to w większości prawdziwa rewolucja i ogromne zmagania z obsługą technologii. Ale nasi seniorzy się nie poddają. Uczymy się razem i wyjdziemy z tego kryzysu silniejsi i z rozwiniętym życiem towarzyskim online – mówi Braun.
Zresztą społeczność Dancingu Międzypokoleniowego jest najlepszym dowodem na to, że poradniki i treści dla seniorów są potrzebne.
- Ostatnio miałam okazję obejrzeć poradnik Play i zaczęłam korzystać z WhatsAppa. Mam nadzieję, że moi rówieśnicy również go sobie założą i będą się kontaktować w sposób nowoczesny – mówi pani Anna, 67-letnia podopieczna Dancingu.

W planach są również specjalne live’y srebrnych influencerów Dancingu. Czwórka seniorów – Jan Adamski, Elwira Kołodziejczyk, Irena Wielocha i Krystyna Bałakier – poprowadzą na Instagramie streamy dla wszystkich, którzy czują się częścią społeczności #SuperSeniorów.
Dla seniorów, którzy chcieliby podzielić się postępami w odkrywaniu nowych technologii, marki Play i Samsung przygotowały też konkurs. Wygrać można 50 nowoczesnych smartfonów. Szczegóły już wkrótce pojawią się na facebookowym profilu Play.
Sieć wydłużyła też ważność kont w ofertach na kartę i przedłużyła termin płatności faktur wszystkim klientom po 65 roku życia. Pełna lista udogodnień dostępna jest pod tym linkiem.
Artykuł sponsorowany

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)