Super Mario Run – najnowsze wcielenie gry dostępne

Super Mario Run – najnowsze wcielenie gry dostępne16.12.2016 14:36
Super Mario Run – najnowsze wcielenie gry dostępne
Źródło zdjęć: © Nintendo

Super Mario Run, najbardziej wyczekiwana gra 2016 r. na iOS jest już dostępna do pobrania w polskim iTunes App Store.

Dlaczego okrzyknęliśmy Super Mario Run najbardziej oczekiwaną grą mobilną 2016 r? Powód jest jeden – chyba pierwszy raz w swojej historii Apple zafundowało deweloperom taką promocję. Otóż, już co najmniej od pół roku gra była zapowiadana i reklamowana przez giganta z Cupertino jako tytuł, który będzie tylko i wyłącznie dostępny z iOS 10.

Super Mario Run – jak pobrać grę

Super Mario Run dostępne jest dla wszystkich urządzeń korzystających z iOS 10 – w grę wchodzą tu zarówno iPhone’y jak i iPady. Grę należy pobrać ze sklepu z aplikacjami App Store.

Niestety miłośnicy przygód pociesznego hydraulika, który w swoich kieszeniach i plecakach noszą urządzenia z Androidem, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Choć Nintendo zapewnia, że Super Mario Run na Androida z pewnością się ukaże, to niestety nie podano jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.

Super Mario Run – ile kosztuje gra

Super Mario Run każdy może pobrać ze sklepu App Store całkowicie za darmo. Niestety – cała gra nie jest darmowa. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów możemy zagrać w zaledwie pierwsze trzy poziomy, ale to wystarczy aby rozpalić nasz apetyt na więcej.

Niestety to więcej jest płatne i kosztuje 9,99 euro. Co dostajemy za taką kwotę? Na początek sześć światów gry podstawowej, a w nich po trzy zwykłe poziomy i jeden finałowy.

Super Mario Run – jak grać?

Sama rozgrywka w Super Mario Run jest banalnie prosta, poradzą sobie z nią nawet najmłodsi – jedyne czego wymaga, to refleksu od gracza. Mario biegnie automatycznie, a naszym zadaniem jest jedynie wskazywać poprzez dotknięcie ekranu, w którym momencie wąsaty hydraulik ma skoczyć i jak wysoko.

Jak podaje firma Sensor Tower zajmująca się badaniem rynku, Super Mario Run zostanie pobrane co najmniej 50 mln razy i to w ciągu zaledwie pierwszego miesiąca dystrybucji. Oznacza to, że nowa gra Nintendo ma przebić inny tegoroczny hit z Japonii, czyli grę Pokemon Go. Pokemony w tym samym czasie znalazły się na 32 mln urządzeń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)