Sukces Lumii coraz mniej prawdopodobny?

Sukces Lumii coraz mniej prawdopodobny?

Sukces Lumii coraz mniej prawdopodobny?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.04.2012 11:38

Według agencji Reuters, sukces telefonów Nokii z rodziny Lumia jest na europejskim rynku coraz mniej prawdopodobny. Skąd takie wnioski?

_ Reuters _ zapytał przedstawicieli kilku europejskich operatorów jak wygląda u nich sprzedaż telefonów z rodziny _ Lumia _. Ich odpowiedzi nie są pozytywne dla Nokii.

Problemów Nokia ma co najmniej kilka, a jednym z nich jest zbyt wysoka cena telefonów z rodziny _ Lumia _. Dzieje się tak pomimo ich dotowania ze strony operatorów. Kolejny to brak innowacji, których klienci w nowych smartfonach Nokii nie dostrzegają.

Kolejny problem, tym razem wytknięty Nokii, to brak pomysłu na strategię marketingową systemu i urządzeń, pomimo wielu milionów dolarów wpompowanych w ich promocję. Nie bez znaczenia pozostają również problemy z oprogramowaniem, które trapią flagowy model _ 800 _.

Według przedstawicieli operatorów, zainteresowanie klientów modelami _ Lumia _ jest małe i jeśli nic w tej materii nie ulegnie zmianie, to nic nie wskazuje na to, aby Nokia odniosła w Europie sukces ze swoimi nowymi smartfonami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)