Stworzone dla szkół, zaprojektowane do nauki - edukacyjne urządzenia HP

Stworzone dla szkół, zaprojektowane do nauki - edukacyjne urządzenia HP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.12.2015 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś technologie mobilne umożliwiają naukę niemal w dowolnym miejscu. To jednak szkoły pozostają najważniejszym środowiskiem zdobywania wiedzy. Jest wielka różnica między nauką w szkole a po prostu przychodzeniem na lekcje. Efektywnie wykorzystując właściwe urządzenia i narzędzia, nauczyciele mogą upewnić się, że ich podopieczni nie tylko obcują z materiałem, ale też zdobywają umiejętności i wiedzę, dzięki którym mogą odnosić sukcesy.

Firma HP udostępnia szereg urządzeń zapewniających odpowiednie i spersonalizowane warunki nauki.

Tablety HP Education Edition - zbudowane z zastosowaniem zaawansowanego dwuskładnikowego materiału ABS, innowacyjnego osadzanego ekranu, zintegrowanego rysika i baterii, która wystarcza na cały dzień w szkole - potrafią przetrwać użytkowanie w sali lekcyjnej czy gdziekolwiek indziej, dokąd podążysz w związku z nauką. Opracowane z pakietem HP School Pack, oferującym cyfrowe narzędzia i treści wspierające nowatorskie metody nauczania i aktywną naukę.

Pakiet HP School Pack obejmuje:

1. HP Classroom Manager to łatwe w obsłudze oprogramowanie umożliwiające sprawowanie kontroli nad salą lekcyjną, zarządzanie nią i współpracę w sali. Pozwala monitorować postępy uczniów, zapobiegać rozproszeniu uwagi i zwiększać wydajność nauki przez grupowe rozmowy na czacie i funkcje udostępniania dokumentów.

2. Oprogramowanie Computrace Data Protection Basic pomaga chronić cenne dane uczniów, jednocześnie zmniejszając ryzyko kradzieży w szkole. Zdalnie blokuje zagubione lub ukradzione urządzenia i usuwa zapisane na nich dane osobowe.

3. Rozwiązanie OverDrive umożliwia uczniom przeglądanie ponad 1,5 miliona tytułów e-booków i audiobooków dla przedziału wiekowego od przedszkola do szkoły średniej, wypożyczanie ich w lokalnych bibliotekach publicznych i uniwersyteckich oraz czytanie i słuchanie ich na urządzeniach osobistych.

4. SPARKvue firmy PASCO pozwala na udostępnianie uczniom aplikacji i powiązanych z nią czujników, aby zapewnić im możliwość prowadzenia prawdziwych, projektowych badań naukowych, przyczyniających się do rozwijania umiejętności krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów.

5. Oxford Advanced Learners Dictionary ułatwia naukę angielskiego i rozwijanie zdolności językowych uczniów, jest jednym z najlepiej sprzedających się, zaawansowanych słowników, którym ufają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. W przeciwieństwie do słowników internetowych zawiera informacje kontekstowe i dotyczące wymowy oraz nie wymaga dostępu do sieci.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

HP Pro Tablet 10 Education Edition

Rozwiązanie stworzone dla szkół i zoptymalizowane pod względem mobilności z systemem Windows.

Wzbogać naukę 1:1 o spersonalizowane instrukcje z tabletem z systemem Windows, który został zaprojektowany do wspierania nauki i do pracy w warunkach szkolnych. Dostępny w korzystnej cenie tablet HP Pro 1. EE obejmuje narzędzia do nauki oraz elastyczne możliwości łączności, dzięki którym edukacja nie ogranicza się do sali lekcyjnej, natomiast profesjonalna pomoc techniczna i usługi pomagają nauczycielom w pewnym korzystaniu z nowych rozwiązań informatycznych.

• Windows 8.1 Pro6
• Wyświetlacz o przekątnej 10,1” (1280 x 800)
• Procesor Intel Atom
• Wzmocnione, dwuskładnikowe materiały ABS
• 32 GB eMMC3
• 2 GB pamięci RAM
• Żywotność baterii sięgająca 9,5 godziny
• TPM 1.25
• Dwie kamery internetowe
• Opcjonalne dokowane piórko na lince
•. Pakiet HP School Pack

Taki sprzęt możecie wygrać dla swojej szkoły! Wystarczy wziąć udział w konkursie Pierwszy Mail! Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.pierwszymail.wp.pl/

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)