Street Slide: microsoftowe plany pokonania Google Street View

Street Slide: microsoftowe plany pokonania Google Street View

Street Slide: microsoftowe plany pokonania Google Street View
29.07.2010 16:18, aktualizacja: 29.07.2010 16:34

Podczas konferencji SIGGRAPH 2010 pracownicy działu projektów Microsoftu zaprezentowali usługę Street Slide. Ma ona być ulepszoną wersją Streetside (czyli "wirtualnych przechadzek" po miastach w serwisie Bing Maps) oraz ułatwić rywalizację z usługą Street View.

Podczas konferencji SIGGRAPH 2010 pracownicy działu projektów Microsoftu zaprezentowali usługę Street Slide. Ma ona być ulepszoną wersją Streetside (czyli "wirtualnych przechadzek" po miastach w serwisie Bing Maps)
oraz ułatwić rywalizację z usługą Street View.

Street Slide bazuje na 360-stopniowych panoramach –. tak samo jak Street View albo Streetside. Tu jednak podobieństwa się kończą. Klasyczna wersja wirtualnego systemu zwiedzania pozwala oglądać otoczenie w promieniu 360° tylko z jednej perspektywy. Jeżeli jakiś obiekt (przykładowo, tabliczka z nazwą ulicy) wydaje się nam niewyraźny, ponieważ spoglądamy nań pod zbyt dużym kątem, to chcąc obejrzeć go dokładniej musimy "przesunąć się" w jego stronę i obejrzeć kolejną panoramę. Natomiast Street Slide pozwoli (w pewnym zakresie) przesunąć położenie obserwatora wewnątrz panoramy.

Obraz
© Street Slide ma łączyć zalety panoram "bąbelkowych" i "paskowych" (fot. heise-online.pl)

Innymi słowy, nie będziemy patrzeć na świat z zafiksowanego punktu w centrum walca (lub kuli), lecz będziemy mogli przenieść się w lewo albo w prawo – tak jakbyśmy stanęli twarzą do fasad budynków i poruszali się na boki. Zamieszczony w serwisie YouTube materiał wideo prezentuje ideę usługi Street Slide; jej dokładniejszy opis znajdziemy w dokumencie Street Slide: Browsing Street Level Imagery (PDF).

Obiekty prezentowane w Street Slide mają być opatrzone etykietami wskazującymi interesujące punkty (sklepy, restauracje, kina itp.). Na razie nie wiadomo, kiedy usprawniona wersja usługi zostanie dodana do sekcji map w Bingu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)