Steve Wozniak: "Smartwatch Samsung Galaxy Gear jest bezużyteczny"

Steve Wozniak: "Smartwatch Samsung Galaxy Gear jest bezużyteczny"

Steve Wozniak: "Smartwatch Samsung Galaxy Gear jest bezużyteczny"
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.07.2014 09:11, aktualizacja: 03.07.2014 10:27

Samsung to jeden z pionierów, jeśli chodzi o inteligentne zegarki. Po premierze we wrześniu 2013 Galaxy Gear spotkał się z dużą falą krytyki. Użytkownicy narzekali na wysoką cenę, ograniczoną funkcjonalność oraz wygląd zegarka.

Po dwóch miesiącach od premiery sprzedano mniej niż 50 000 smartwatchy Samsunga. Jakby tego było mało, ok. 30% sprzedanych egzemplarzy zostało zwróconych do sklepu.

Jednym z nabywców gadżetu od Samsunga jest Steve Wozniak - współzałożyciel firmy Apple, ogromny entuzjasta nowych technologii, który uwielbia dzielić się swoim zdaniem na ich temat z opinia publiczną. W wypowiedzi udzielonej portalowi Xconomy.com powiedział, że jest ogromnym fanem samej idei smartwatcha, jednak wymaga ona dopracowania:

_ -Chcę mieć tu swojego smartfona [na nadgarstku]. Jednak chcę mieć dostęp do wszystkich funkcji. (...) Nie interesuje mnie połączenie Bluetooth to smartfona w mojej kieszeni, bo to zwykłe pośredniczenie, dodatkowa rzecz, którą muszę kupić, żeby korzystać z czegoś, co już mam i muszę to ze sobą tak, czy inaczej nosić. _ - mówi Wozniak

Woźniak testował już wiele modeli smartwatchy, jednak Galaxy Gear zajmuje specjalne miejsce w sercu współzałożyciela Apple: - To jedyny produkt, który odrzuciłem w kąt po niecałym dniu użytkowania, po czym sprzedałem go na e-Bay'u. Był bezużyteczny i oferował bardzo mało funkcji, które można określić jako wygodne.

Wozniak twierdzi, że przełom, jeśli chodzi o funkcjonalność smartwatchy będziemy zawdzięczać jednej firmie, która dokona przełomu, jeśli chodzi o tą gałąź technologii:

_ -Jeśli 30 producentów robi to samo, wiesz, że jest to złe podejście. Jeśli jedna firma zrobi coś zupełnie innego i nowego zarazem, wszyscy stwierdzą, że w końcu ktoś zrobił to dobrze - tak wygląda przyszłość. W przeszłości, wiele razy takich przełomów dokonywał Apple, jednak nie zawsze. Mam nadzieję, że uda im [chodzi o Apple] się to powtórzyć. _

Już wkrótce przekonamy się, czy życzenia Wozniaka się spełnią - Apple niedługo zaprezentuje swój pierwszy smartwatch.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)