Steve Wozniak: iPhone'y za mało innowacyjne

Steve Wozniak: iPhone'y za mało innowacyjne

Steve Wozniak: iPhone'y za mało innowacyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.02.2013 13:15

Nie jest żadną tajemnicą, że Steve Wozniak lubuje się w okazjonalnym krytykowaniu najświeższych poczynań Apple. Popularny Woz stwierdził w niedawnym wywiadzie dla niemieckiego magazynu Wirtschafts Woche, że gigant z Cupertino zaniedbał rozwój iPhone’a i wkrótce może pozostać z nim daleko w tyle za ofertami innych firm.

Znany z wielu kontrowersyjnych opinii, Wozniak uważa, że Apple przestało być naczelnym innowatorem na rynku smartfonów i że –. w przeciwieństwie do stanu rzeczy sprzed kilku lat – dzieła innych firm wcale nie odstają jakościowo od najnowszych urządzeń Cooka i spółki. Współzałożyciel „jabłuszka” ma na myśli przede wszystkim koreańskiego Samsunga, który wedle jego opinii „tworzy obecnie wspaniałe produkty”

Co ciekawe, pomimo całej krytyki, Woz wcale nie zamierza zrezygnować ze stawania w kilkukilometrowych kolejkach po najnowsze cacka giganta z Cupertino. Dlaczego? Odpowiedź jest całkiem prosta. Pomimo faktu, iż inne firmy stale nadrabiają dystans dzielący ich urządzenia od produktów Apple, Woz jest zdania, że to właśnie jego była firma ciągle pozostaje jakościowym liderem na rynku smartfonów (czy może nawet szerzej –. urządzeń mobilnych) i oferuje najbardziej dopracowane ze wszystkich dostępnych na nim produktów. Gdyby było inaczej – dawno zrezygnowałby z zakupu któregokolwiek z nich.

Ciekawe, nieprawdaż? Choć w przeszłości bywało z tym bardzo różnie –. nie wydaje mi się, by słowa współzałożyciela Apple zostały w jakiś sposób przekręcone przez któregoś z zagranicznych dziennikarzy. Jakby nie było – Wozniak od dawna słynie z wygłaszania własnych, często kontrowersyjnych opinii na temat swej byłej firmy, zwykle nie mając oporów przed otwartym krytykowaniem jej kolejnych, mniej lub bardziej słusznych poczynań. Moim zdaniem – i tym razem racja znajduje się po jego stronie.

Zgadzacie się z opinią Wozniaka?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)