Trwa ładowanie...
ycipk-356olb

Steam oficjalnie wprowadził tag "LGBTQ+" dla gier na swojej platformie

Z okazji trwającego Miesiąca Dumy LGBT, najpopularniejsza platforma dla graczy - Steam - oficjalnie postanowiła wprowadzić tag "LGBTQ+". Dzięki temu łatwiej będzie odnaleźć m.in. gry z wątkami homoseksualnymi. Są już także pierwsze tytuły przypisane do tej kategorii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Steam oficjalnie wprowadził tag "LGBTQ+"
Steam oficjalnie wprowadził tag "LGBTQ+" (Materiały prasowe)
ycipk-356olb

22 czerwca Steam wprowadził oficjalnie możliwość oznaczania gier kategorią "LGBTQ+", dzięki której łatwiej będzie można odnaleźć gry z wątkami homoseksualnymi czy biseksualnymi. Jak możemy przeczytać w serwisie Kotaku oficjalne dodanie tagu przez Valve miało być spowodowane rozmową z niezależnym studiem Yitz, które przygotowując grę, nie znalazło kategorii właśnie opisującej ich tytuł.

Gry "LGBTQ+" na Steam

Chociaż Steam dał możliwość już w 2014 roku na dodawanie własnych tagów, to algorytm platformy rotuje tytułami na stronie głównej używając przede wszystkim kategorii, które znajdują się na oficjalnej liście stworzonej przez Valve. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia tytułów, które są dla nas potencjalnie interesujące. Prośba Yitz wynikała z tego, że tagi dodawane przez użytkowników mają mniejszą wagę niż te nadane przez programistów podczas dodawania produkcji do karuzeli gier.

ycipk-356olb
Gry "LGBTQ+" na Steam Materiały prasowe
Podziel się

Był już przypadek, kiedy Steam skasował tag "LGBT" i gry oznaczone tą kategorią nie były łatwe do znalezienia przez graczy. To kolejny powód, jak podaje Kotaku, dla którego twórcy z Yitz wystosowali oficjalną prośbę do Valve o nadanie oficjalnej kategorii dla gier, które tworzą oraz podobnych tytułów. Produkcje Yitz oraz inne gry oznaczone tagiem "LGBTQ+" znajdziecie tutaj.

-"Potrzeby graczy i programistów są zdeterminowane przez nas graczy i programistów, i powinniśmy starać się bardziej aktywnie prosić o zmianę. Cieszę się, że Steam zareagował tak szybko na tę prośbę i mam nadzieję, że nadal będą bardziej otwarci na zmiany w przyszłości" - czytamy komentarz Yitz na stronie Kotaku

Miesiąca Dumy LGBT w grach

ycipk-356olb

Z okazji trwającego Miesiąca Dumy LGBT wiele studiów i firm pokazało wsparcie dla środowiska LGBT. Część z nich wprowadziła zmiany w kolorystyce logotypów, nawiązując tym samym do moywu tęczy. Z kolei w niektórych grach, jak w "The Sims 4" pojawiły się specjalne wydarzenia i akcesoria nowiązujące symboliką do LGBT.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-356olb

ycipk-356olb
ycipk-356olb