Trwa ładowanie...
d17tn10

Stare płyty winylowe potrafią osiągać niebotyczne kwoty. W lutym sprzedano jedną za 2400 dolarów

Możecie sobie nawet nie zdawać sprawy, ile mogą kosztować stare, dobrze zachowane płyty winylowe. Najdroższy sprzedany w lutym egzemplarz w serwisie Discogs osiągnął cenę 2400 dolarów, czyli około 9000 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W serwisie Discogs możecie sprawdzić wartość praktycznie każdej płyty winylowej
W serwisie Discogs możecie sprawdzić wartość praktycznie każdej płyty winylowej (Sonics Music Ltd.)
d17tn10

Płyta winylowa z 1965 roku, zawierająca zaledwie dwa utwory z albumu "Sonics – You Don't Hear Me" została sprzedana za 2400 dolarów. To był świetnie zachowany egzemplarz o numerze seryjnym 0001. Takie rarytasy osiągają niebywałe kwoty na aukcjach w serwisie Discogs.

Wśród najdroższych pięciu sprzedanych w lutym znalazły się raczej mało znane zespoły w Polsce. Tuż po liderze, czyli Sonics, znalazły się: Burzum – Aske (2272 dolary), Power Of Attorney – Changing Man (2200 dolarów), Harvey Scales & The Seven Seas – Trying To Survive / Bump Your Thang (2000 dolarów) i Mellow Candle – Swaddling Songs (2000 dolarów).

Wśród całego Top 30 najdroższych winyli lutego znalazły się też bardziej znane zespoły. Na 12 miejscu plasuje się album Queen - News Of The World, który sprzedano za 1592 dolary. Na końcu rankingu jest też Pink Floyd – The Piper At The Gates Of Dawn, z równie imponującym wynikiem. Płytę z 1970 roku sprzedano za 1200 dolarów.

Virgin EMI Records
Podziel się

Gramfon – jaki kupić?

Jak wybrać gramofon do domu? Słuchanie ulubionych płyt nie obędzie się bez dobrego sprzętu. Radzimy, na co zwrócić uwagę, kiedy poszukujemy modelu domowego. Przede wszystkim, trzeba zastanowić się, jaki rodzaj gramofonu jest nam potrzebny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17tn10

Podziel się opinią

Share

d17tn10

d17tn10