Sprzętowe szyfrowanie danych w procesorze

Sprzętowe szyfrowanie danych w procesorze

Sprzętowe szyfrowanie danych w procesorze
Źródło zdjęć: © VIA
20.10.2008 14:24, aktualizacja: 20.10.2008 14:49

Dzięki sprzętowym zabezpieczeniom zastosowanym w procesorze VIA Nano,
dane użytkownika są przetwarzane wydajniej i bezpieczniej przez układy
znajdujące się bezpośrednio w procesorze, w porównaniu z bardziej
narażonymi rozwiązaniami programowymi, wykorzystującymi system
operacyjny i pamięć

VIA PadLock Security Engine – zestawowi sprzętowych rozwiązań szyfrujących wbudowanych w procesor.

Dzięki sprzętowym zabezpieczeniom zastosowanym w procesorze VIA Nano, dane użytkownika są przetwarzane wydajniej i bezpieczniej przez układy znajdujące się bezpośrednio w procesorze, w porównaniu z bardziej narażonymi rozwiązaniami programowymi, wykorzystującymi system operacyjny i pamięć.

Pomiar wydajności procesora VIA Nano 1.3GHz za pomocą najnowszej wersji programu diagnostycznego SiSoftware Sandra 2009 wykazał, że procesor VIA Nano wykonuje obliczenia kryptograficzne z przepustowością 765MB/s, czyli o ponad 93% szybciej niż procesor Intel® Core™2 Quad QX9770 3.2GHz, wykorzystując przy tym zaledwie 5% energii zużywanej przez konkurencyjny produkt.

VIA PadLock Security Engine jest całkowicie zintegrowany z procesorem VIA Nano i zabezpiecza operacje programowe poprzez dodatkowe funkcje procesora. Funkcje te stanowią narzędzie dla programistów, umożliwiające zabezpieczenie danych przed odczytem przez niepowołanych użytkowników (szyfrowanie), co dodatkowo pomaga zapobiegać atakom hakerów i wirusów. Więcej informacji o VIA Padlock Security Engine i aplikacjach szyfrujących Open Source dla urządzeń z systemem Windows i Linux na stronie: http://www.via.com.tw/en/initiatives/padlock/whyhardwareisbetter.jsp

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)