Sprzęt komputerowy w rozsądnych cenach. Nie przepłacaj, jeśli nie musisz

Sprzęt komputerowy w rozsądnych cenach. Nie przepłacaj, jeśli nie musisz

Sprzęt komputerowy w rozsądnych cenach. Nie przepłacaj, jeśli nie musisz
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Arkadiusz Stando
11.12.2017 17:13, aktualizacja: 14.12.2017 21:40

Nie ma lepszego czasu na zakup sprzętu komputerowego, jak okres przedświąteczny. Spośród masy promocji wybraliśmy kilka pozycji, które wydają się szczególnie okazjonalne. Braliśmy pod uwagę przede wszystkim sprzęt z wyższej półki.

Zestawy kierownicy do komputera często są bardzo drogie, a nie powinny. Za mniej niż 200 zł kupisz dobry, wytrzymały sprzęt, który posłuży przez lata. Kierownica to idealny kontroler do gier samochodowych. Szczególnie odnajduje się w "rajdówkach", gdzie system wibracji zwiększa odczuwane emocje.

Nie ma dobrego obrazu bez dobrej karty graficznej, ale i bez odpowiedniego monitora. Jednak dobry monitor nie musi kosztować nie wiadomo ile. Wszystko zależy od naszych personalnych wymagań, bo tak naprawdę różnice widać tylko przy różnych rozmiarach monitorów. Na co warto zwrócić uwagę, to posiadanie funkcji Full HD i wysokiej rozdzielczości.

Klawiatura powinna być przede wszystkim wygodna i wytrzymała. Dobrej jakości powinna służyć przez kilkanaście lat i nie mieć znacznych śladów użytkowania. Wodoodporność to również ważny atut, lecz pamietajmy, że żadna klawiatura w 100 proc. nie ochroni się przed zalaniem. Mimo to warto zwrócić uwagę, czy klawiatura jest wykonana z myślą o bezpieczeństwie. Siedząc przy komputerze, często przecież zdarza nam się coś rozlać.

Dobra myszka to nie tylko wysoka ilość DPI. Prędkość jest bardzo ważna szczególnie w grach, ale to wygoda myszki w większości przypadków decyduje o jej jakości korzystania. Myszka nie powinna być ani za lekka, ani za ciężka. Waga około 90 g to waga idealna.

Laptop zawsze może się przydać. Podręczne komputery są niezwykle popularne w naszych czasach. Używa się ich nie tylko do pracy, ale też rekreacyjnie, dobrze spisują się do zabicia czasu w podróży. Jeśli poszukujesz sprzętu do przeglądania internetu, oglądania filmów i nie przepadasz za grami, to taki laptop spokojnie ci wystarczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)