Sprawdź, ile korzystasz z Facebooka. Wprowadzono nową funkcję

Sprawdź, ile korzystasz z Facebooka. Wprowadzono nową funkcję

Sprawdź, ile korzystasz z Facebooka. Wprowadzono nową funkcję
Źródło zdjęć: © WP.PL
Arkadiusz Stando
30.11.2018 10:24, aktualizacja: 02.12.2018 16:08

Facebook powoli udostępnia nową funkcję dla swoich użytkowników. Już teraz część z nas może sprawdzić, ile czasu spędza na Facebooku, korzystając z danego urządzenia. Niestety, póki co funkcja działa tylko dla aplikacji mobilnej.

Od kilku dni Facebook wprowadza nową funkcję do aplikacji mobilnych swoich użytkowników. Jej zadaniem jest wyliczanie czasu spędzanego przez nas na "przeglądaniu". Pierwsze informacje o jej wprowadzaniu otrzymaliśmy już w czerwcu tego roku. Tymczasem już jest i nie omieszkaliśmy z niej skorzystać.

Jak sprawdzić ile korzystam z Facebooka?

To bardzo proste. Wystarczy przejść do sekcji ustawień w aplikacji mobilnej. Następnie przewijamy na sam dół, aż znajdziemy "Ustawienia i prywatność". Po jej rozwinięciu pojawi się opcja "Czas spędzony na Facebooku" z ikonką zegarka. Jeśli nie posiadacie tej funkcji - spróbujcie zaktualizować Facebooka. Jeśli to nie pomoże, być może jeszcze do was nie dotarła.

Obraz
© WP Tech

Nowa funkcja wylicza nie tylko średni czas korzystania z Facebooka w ciągu ostatniego tygodnia, ale też pokazuje ile go spędziliśmy patrząc w ekran każdego dnia.

Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość ustawienia alarmu. Facebook powiadomi cię, jeśli będziesz przebywać na portalu dłużej, niż tego chcesz. Wystarczy wybrać opcję "Ustaw codzienne przypomnienie" i ustawić interesującą nas ilość czasu. Przekroczyłeś? Uwaga, już za długo jesteś na Facebooku! Pewnie to ostrzeżenie sprawi, że szybko wyłączysz aplikację. Nie oszukujmy się, jeśli ktoś chce, to będzie korzystać tyle, ile potrzebuje. Gdybym miał ograniczyć swój czas korzystania z "fejsa", to zrobiłbym to bez jego pomocy.

Liczenie czasu "na fejsie" jest niemiarodajne

To tylko czas spędzony na danym urządzeniu, czyli konkretnie w aplikacji mobilnej. Może i spędzam 14 minut dziennie przeglądając Facebooka na telefonie, co raczej nie jest niepokojącą liczbą. Ale gdyby portal wyliczył, ile czasu robię to samo na komputerze, to różnica byłaby piorunująca. To może być nawet kilka godzin.

Obraz
© WP Tech

Po co Facebook pokazuje nam, ile "marnujemy" czasu?

Liczenie czasu spędzanego w aplikacjach - czy to rzeczywiście troska o użytkownika? Czy chcą o nas rzeczywiście zadbać? Niekoniecznie, wielkie korporacje mają w tym swój cel. W końcu zarabiają na tym, ile właśnie spędzamy z nimi czasu. Niektóre firmy są tego świadome i w ten sposób mogą chcieć zadać cios konkurencji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)