Spotify rozważa ogranicznie usług dla darmowych kont

Spotify rozważa ogranicznie usług dla darmowych kont

09.12.2015 14:41, aktual.: 09.12.2015 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa Spotify pozwala obecnie na założenie sobie bezpłatnego konta, z którego otrzymujemy nieco utrudniony, ale nadal pełny dostęp do bazy artystów, których płyt możemy posłuchać na Spotify. To jednak już wkrótce może się zmienić.

W jaki sposób? Spotify prowadzi aktualnie rozmowy z wytwórniami muzycznymi, przedstawiając im następujący pomysł: niektórzy artyści lub ich wybrane płyty będą dostępne tylko i wyłącznie dla użytkowników premium, a więc takich, którzy opłacają miesięczny abonament.

Według źródeł, na które powołuje się Wall Street Journal, Spotify chce przetestować ten pomysł i sprawdzić, czy nowy model wpływa na liczbę płatnych subskrypcji. Obecny podział na płatne i bezpłatne konta prezentuje się następująco: 20 milionów płatnych subskrypcji i 80 milionów bezpłatnych.

Jeśli Spotify zdecyduje się na wprowadzenie swojego pomysłu w życie, prawdopodobnie zmaleje liczba użytkowników, którzy nie płacą za usługę. Pytanie tylko, czy niepłacący do tej pory użytkownicy zdecydują się na wykupienie dostępu do konta premium, czy przejdą do konkurencyjnego usługodawcy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S7 ze Snapdragonem 820

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)