Społeczność z MySpace na BlackBerry

Społeczność z MySpace na BlackBerry

Społeczność z MySpace na BlackBerry
16.09.2008 13:00, aktualizacja: 16.09.2008 13:29

MySpace i producent urządzeń BlackBerry, firma RIM, rozpoczęły współpracę, tworząc mobilną aplikacje na BlackBerry i uruchamiając specjalny profil BlackBerry na MySpace.

_ "Nową aplikację "MySpace dla BlackBerry" zbudowano tak, aby dostarczyć jak najwięcej informacji i użytecznych narzędzi, tym, którzy są w ruchu, korzystając ze swojego BlackBerry.", _ czytamy w informacji prasowej.
Aplikacja łączy w sobie główne elementy serwisu społecznościowego, jakim jest MySpace (wyszukiwanie, dodawanie przyjaciół, możliwość odpowiadania na zaproszenia) z użytecznościami platformy BlackBerry. Aplikacja będzie dostępna we wszystkich krajach, w których obecny jest BlackBerry.

W ramach współpracy RIM tworzy również specjalny profil na MySpace, gdzie na użytkowników czekały będą nowinki, ciekawostki, filmy video, gry, dzwonki na komórkę, skórki, tapety i wiele innych unikalnych propozycji związanych z BlackBerry.

Obraz
© BlackBerry Bold 9000

_ "MySpace i RIM to awangarda jeśli chodzi o zjawisko mobilnych sieci społecznościowych" _ - mówi Chris DeWolfe, chief executive officer w MySpace. _ "Nasza współpraca pozwala milionom użytkowników BlackBerry korzystać z MySpace w każdej chwili, daje im dostęp do użyteczności serwisu, kontentu, kontaktu z przyjaciółmi w każdej chwili, w dowolnym czasie". _

_ "Użytkownicy BlackBerry to w pewnym sensie prekursorzy trendów w telefonii komórkowej. Wielu z nich to zwolennicy mobilnych sieci społecznościowych, które stają się integralną częścią komunikacji w ich codziennym życiu - _ mówi Jim Balsillie, Co-CEO w Research In Motion. _ "MySpace to jeden z pierwszych serwisów społecznościowych, który zauważył tę zasadę i niezmiernie cieszymy się, że możemy razem pracować nad rozwojem tego projektu". _

Poprzez partnerstwo z RIM, MySpace buduje swoje zaangażowanie w telefonię komórkową, która jest głównym elementem ogólnoświatowej strategii biznesowej. Kilka dni temu odbyła się oficjalna premiera nowej, odświeżonej strony MySpace Mobile dedykowanej użytkownikom telefonów komórkowych. Obecnie korzysta z niej 2 miliony unikalnych użytkowników komórek dziennie ( wg. danych MySpace.com ). W 20 krajach świata MySpace współpracuje z ponad 27 podmiotami, dzięki którym możliwe jest korzystanie z MySpace na komórkach.

Mobilne społeczności rozwijają się. Zgodnie z prognozą przygotowaną przez eMarketer, tylko do 2012 roku do mobilnej społeczności, poprzez telefony komórkowe dołączy ponad 800 milionów ludzi na całym świecie (w 2007 r. było ich 82 miliony).

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)