Spiderbot: koszmarny ratownik

Spiderbot: koszmarny ratownik
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

04.11.2011 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie narób w kombinezon narciarski następnym razem, gdy czekając zasypany śniegiem na pomoc, zamiast bernardyna z beczką rumu na szyi zobaczysz mknącego w twoją stronę gigantycznego pająka albinosa.

Pająk, którego jeszcze nie wyposażono w raki, z pewnością świetnie się spisze w betonowej dżungli. Robot ten został stworzony przez naukowców z Fraunhofer Institute for Manufacturing Engineering and Automation w Stuttgarcie w celu przeprowadzania zwiadu w miejscach, do których dotarcie zabierze człowiekowi więcej czasu.

Robopająk został wyposażony przez swoich twórców w kamerkę i komplet czujników, dzięki którym idealnie sprawdzi się do wykrywania ulatniającego się gazu oraz innych chemikaliów, oraz cztery pary napędzanych hydraulicznie kończyn na tyle silnych, by w razie konieczności umożliwić mu wykonanie skoku. Wyobrażacie sobie was przygniecionych gruzem i bezsilnie patrzących na skaczącego w waszym kierunku monstrualnego pająka?

Twórcy widocznego na zdjęciu prototypu mechanicznego pająka stworzyli go przy wykorzystaniu drukarki 3D, dzięki czemu obniżyli nie tylko jego wagę, lecz również ilość kroków niezbędnych do jego wyprodukowania.

Mam nadzieję, że niemieccy jajogłowi popracują również nad jego wyglądem. W końcu nikt nie chce umrzeć na zawał na widok potwora mającego uratować mu życie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)