Spędzamy coraz mniej czasu przed komputerem. Dzięki smartfonom

Spędzamy coraz mniej czasu przed komputerem. Dzięki smartfonom

Spędzamy coraz mniej czasu przed komputerem. Dzięki smartfonom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.02.2014 11:00

Nie jest żadną tajemnicą, że urządzenia mobilne sprzedają się o wiele lepiej niż tradycyjne pecety. Wyniki sprzedaży idą w parze z tym, jak wiele wolnego czasu zabierają nam poszczególne urządzenia.

Obraz
© (fot. www.chip.pl)

Badanie wykonane przez agencję badawczą Nielsen przeprowadzone na Amerykanach, Brytyjczykach i Włochach pokazują, że wszystkie trzy nacje spędzają co najmniej godzinę więcej przed ekranem swojego telefonu, niż korzystając ze swojego komputera. Najlepsze wyniki jeśli chodzi o smartfony odnotowano we Włoszech, gdzie badani spędzają średnio 3. godzin miesięcznie surfując po Sieci ze swojego telefonu i zaledwie 18 godzin w miesiącu, jeśli chodzi o surfowanie na swoim komputerze.

Jak się pewnie domyślacie, najpopularniejszą aktywnością w sieci, podczas korzystania z telefonu są portale społecznościowe. Badani spędzili ponad 2. proc. swojego czasu w sieci na przeglądaniu Facebooka, Twittera i innych sieci społecznościowych. Ciekawe jak wyglądałyby wyniki tych badań, gdyby przeprowadzono je w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)