Trwa ładowanie...

SpaceX. Testy silników rakiety, która wyniesie na orbitę południowokoreańskiego satelitę wojskowego

SpaceX weryfikuje swoje rakiety przed kolejną ważną próbą. Tym razem testy nie dotyczą współpracy z NASA, a wystrzelenia w kosmos pierwszego satelity wojskowego Korei Południowej. Start Falcon 9 został zaplanowany na ten tydzień.
Share
SpaceX ma kolejne zadanie do wykonania.
SpaceX ma kolejne zadanie do wykonania. Źródło: SpaceX
dzh3g1b

W sobotę (11 lipca 2020 roku) odbyły się testy rakiety Falcon 9. Statyczny test ogniowy silników Merlin przeprowadzono w Space Launch Compex-40 na stacji lotniczej Cape Canaveral na Florydzie.

Falcon 9 od SpaceX w kolejnej misji

Test rakiet poprzedza planowane na wtorek (14 lipca 2020 roku) wystrzelenie wojskowego satelity komunikacyjnego Anasis-II, który należy do Korei Południowej.

dzh3g1b

Rakieta Falcon 9 uczestniczyła w historycznej misji NASA i SpaceX – Demo-2, podczas której Bob Behnken i Doug Hurley zostali wystrzeleni na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) 30 maja.

Koreański satelita

Satelita wojskowy Korei Południowej Anasis-II został stworzony przez Airbus Defence and Space. Jego projektanci chcieli "zapewnić bezpieczną komunikację o dużym zasięgu".

dzh3g1b

Nowy satelita bazuje na platformie satelitarnej Eurostar E3000 Airbusa. Zostanie wystrzelony na orbitę geostacjonarną, czyli orbitę, która pozwala utrzymać pozycję nad tą samą lokalizacją na wysokości około 36 tys. kilometrów.

Według Spaceflight Now Anasis-II był wcześniej znany jako KMilSatCom. Do tej pory Korea Południowa polegała na cywilnych i międzynarodowych satelitach, wykorzystywanych w celach komunikacyjnych.

Zobacz też:

dzh3g1b

Podziel się opinią

Share
dzh3g1b
dzh3g1b
Więcej tematów