Trwa ładowanie...
d4cji2g

SpaceX. Testy silników rakiety, która wyniesie na orbitę południowokoreańskiego satelitę wojskowego

SpaceX weryfikuje swoje rakiety przed kolejną ważną próbą. Tym razem testy nie dotyczą współpracy z NASA, a wystrzelenia w kosmos pierwszego satelity wojskowego Korei Południowej. Start Falcon 9 został zaplanowany na ten tydzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SpaceX ma kolejne zadanie do wykonania.
SpaceX ma kolejne zadanie do wykonania. (SpaceX)
d4cji2g

W sobotę (11 lipca 2020 roku) odbyły się testy rakiety Falcon 9. Statyczny test ogniowy silników Merlin przeprowadzono w Space Launch Compex-40 na stacji lotniczej Cape Canaveral na Florydzie.

Falcon 9 od SpaceX w kolejnej misji

Test rakiet poprzedza planowane na wtorek (14 lipca 2020 roku) wystrzelenie wojskowego satelity komunikacyjnego Anasis-II, który należy do Korei Południowej.

d4cji2g

Rakieta Falcon 9 uczestniczyła w historycznej misji NASA i SpaceX – Demo-2, podczas której Bob Behnken i Doug Hurley zostali wystrzeleni na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) 30 maja.

Koreański satelita

Satelita wojskowy Korei Południowej Anasis-II został stworzony przez Airbus Defence and Space. Jego projektanci chcieli "zapewnić bezpieczną komunikację o dużym zasięgu".

d4cji2g

Nowy satelita bazuje na platformie satelitarnej Eurostar E3000 Airbusa. Zostanie wystrzelony na orbitę geostacjonarną, czyli orbitę, która pozwala utrzymać pozycję nad tą samą lokalizacją na wysokości około 36 tys. kilometrów.

Według Spaceflight Now Anasis-II był wcześniej znany jako KMilSatCom. Do tej pory Korea Południowa polegała na cywilnych i międzynarodowych satelitach, wykorzystywanych w celach komunikacyjnych.

Zobacz też:

d4cji2g

Podziel się opinią

Share

d4cji2g

d4cji2g
Więcej tematów