SpaceX testuje nowy silnik Raptor. Jest wprost gigantyczny

SpaceX przetestowało Raptor Vacuum
SpaceX przetestowało Raptor Vacuum
Źródło zdjęć: © Twitter
Arkadiusz Stando

26.09.2020 19:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SpaceX przetestowało nowy silnik Raptor Vacuum. To ekscytujący krok naprzód w najbardziej ambitnym projekcie SpaceX. W porównaniu do poprzedniego wariantu, silnik jest prawdziwym gigantem.

Filmik opublikowany na Twitterze SpaceX robi furorę w sieci. W ciągu doby obejrzało go ponad 2 miliony ludzi. Trwa zaledwie 15 sekund, ale pokazuje niesamowite możliwości silnika Raptor Vacuum. Test zakończył się sukcesem, a więc firma jest o krok bliżej do zbudowania wielkiej rakiety i statku kosmicznego Starship.

Według informacji podawanych wcześniej przez SpaceX, moc silnika Raptor Vacuum może wynosić 380 sekund impulsu właściwego. To o około 100 sekund więcej, niż w przypadku silnika Merlin, napędzającego rakiety Falcon 9, wedle danych podawanych przez firmę w 2013 roku. Statek kosmiczny Starship będzie posiadać sześć takich silników, ale wersja Super Heavy ma być wyposażona w aż 28.

Obraz

SpaceX, firma Elona Muska, planuje dokonać pierwszego testu orbitalnego rakiety i statku kosmicznego Starship już w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, następnym celem będzie lądowanie na Księżycu oraz Marsie, z wykorzystaniem finalnej wersji statku kosmicznego. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (65)
Zobacz także