SpaceX: test prototypu marsjańskiego statku możliwy jeszcze w tym tygodniu

SpaceX: test prototypu marsjańskiego statku możliwy jeszcze w tym tygodniu
Źródło zdjęć: © PAP | SpaceX
Adam Bednarek

18.03.2019 19:54, aktual.: 18.03.2019 20:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze w tym tygodniu SpaceX może przetestować technologię, która ma zabrać ludzi na Marsa. Test Hopper ma być dowodem na to, że Elon Musk nie blefuje mówiąc o podboju czerwonej planety.

Test Hopper, prototyp kosmicznego statku mającego przetransportować ludzi na Marsa, zostanie przetestowany w tym tygodniu - wynika z dokumentów opublikowanych przez Business Insider.

SpaceX: Test Hopper zostanie sprawdzony w tym tygodniu

Testy mogą odbyć się nawet w poniedziałek, czyli w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego. Informację o planowanych próbach otrzymali mieszkańcy Boca Chica - miasta w Teksasie, gdzie ma być prototyp testowany.

Test Hopper pozwoli SpaceX sprawdzić pomysły, które z czasem zostaną wykorzystane przy konstruowaniu statku mającego zabrać ludzi na Marsa. Niedawno Elon Musk potwierdził jego nową nazwę: Super Heavy.

SpaceX: prace nad Super Heavy na zaawansowanym etapie

Na czym polegać będą testy? Test Hopper uniesie się nad ziemię. Nie będzie to jednak długi lot, a jedynie chwilowe wzbicie się.

SpaceX w lutym przeprowadziło całą serię testów nowego silnika "Raptor". Będzie napędzać budowaną właśnie superciężką rakietę Super Heavy. Próby przebiegły pomyślnie, czego dowodem były nagrania, które Elon Musk zamieścił na Twitterze.

Możemy się domyślać, że filmiki ze startu Test Hoppera również szybko wylądują w sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)