SpaceX Elona Muska przygotowuje się do startu prototypowego statku SN8

SpaceX Elona Muska przygotowuje się do startu prototypowego statku SN8

Elon Musk, szef SpaceX
Elon Musk, szef SpaceX
Źródło zdjęć: © Flickr
14.09.2020 13:23

Według słów Elona Muska następny wielki krok w kierunku kolonizacji Marsa, znajduje się tuż za rogiem. Szef SpaceX stwierdził bowiem, że prototyp statku kosmicznego Starship SN8 ma być gotowy za ok. tydzień. 

Dwa pełnowymiarowe prototypy statków Starship, znane jako SN5 i SN6 wykonały ostatnio testowe loty o wysokości 150 metrów w obiektach SpaceX znajdujących się w południowym Teksasie, w pobliżu wioski Boca Chica. Jak stwierdził Elon Musk, następna wersja – SN8 – jest już prawie gotowa do wznoszenia się znacznie wyżej.

Ambitne plany

Według Szefa SpaceX docelowo ostateczna wersja statku Starship będzie w stanie przenieść do 100 osób na Księżyc, Marsa i inne odległe miejsca. Wysoki na 50 m statek wystartuje z Ziemi na szczycie gigantycznej rakiety znanej jako Super Heavy, która będzie zasilana przez około 30 silników Raptor. Statek będzie miał wystarczającą moc, aby samodzielnie wystrzelić się z Księżyca i Marsa, którego siły grawitacyjne są znacznie słabsze niż na naszej planecie.

Zarówno statek Starship, jak i rakieta Super Heavy zostały zaprojektowane tak, aby mogły być w pełni i szybko ponownie użyte, co stanowi technologiczny przełom, który zdaniem SpaceX uczyni ambitne misje, takie jak kolonizacja Marsa, ekonomicznie wykonalnymi.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)