Trwa ładowanie...
dxfk90c

SpaceX Elona Muska poleci na Księżyc już w 2022

Szefowa SpaceX Gwynne Shotwell przedstawiła plan dla statku kosmicznego Starship. Firma Elona Muska chce wysłać go na Księżyć w 2022, a dwa lata później Starship zbierze tam pierwszą załogę.
Share
Starship ma dostarczyć ludzi na Księżyc już w 2024
Starship ma dostarczyć ludzi na Księżyc już w 2024Źródło: SpaceX
dxfk90c

Elon Musk przyzwyczaił, że najświeższe informacje o działaniach swoich firm przekazuje jakby przypadkiem przez wpisy na Twitterze. Tym razem było inaczej. Szefowa SpaceX Gwynne Shotwell, która uczestniczyła w konferencji astronomicznej w Waszyngtonie opowiedziała o planach dotyczących statku kosmicznego Starship w serii wywiadów.

Pierwszy lot nowego statku kosmicznego SpaceX ma mieć miejsce już w przyszłym roku (2020). Wtedy Starship poleci na orbitę okołoziemską. W 2022 statek ma polecieć na Księżyc, gdzie dostarczy sprzęt i zapas dla przyszłych astronautów, a w 2024 odbędzie się pierwsza załogowa misja, której celem również będzie Księżyc, ale tym razem ładunkiem będą ludzie, którzy założą osadę na srebrnym globie.

Gwynne Shotwell została zapytana o optymistyczne cele, jakie przed SpaceX stawia Elon Musk. Nie jest tajemnicą, że niejednokrotnie nie udało mu się dotrzymać wyznaczonych sobie terminów. Shotwell powiedziała, że zdaje sobie z tego sprawę, że plany mogą wydawać się niemożliwe do zrealizowania. Słyszy też słowa krytyki i wątpliwości pod adresem SpaceX, jednak właśnie to mobilizują ja i 6 tysięcy pracowników firmy do działania.

SpaceX buduje obecnie dwie rakiety Starship, które przejdą testy przed budową kolejnych wersji do podróży kosmicznych.

dxfk90c

Podziel się opinią

Share
dxfk90c
dxfk90c
Więcej tematów