SpaceX Elona Muska poleci na Księżyc już w 2022

SpaceX Elona Muska poleci na Księżyc już w 2022
Źródło zdjęć: © SpaceX
Bolesław Breczko

29.10.2019 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szefowa SpaceX Gwynne Shotwell przedstawiła plan dla statku kosmicznego Starship. Firma Elona Muska chce wysłać go na Księżyć w 2022, a dwa lata później Starship zbierze tam pierwszą załogę.

Elon Musk przyzwyczaił, że najświeższe informacje o działaniach swoich firm przekazuje jakby przypadkiem przez wpisy na Twitterze. Tym razem było inaczej. Szefowa SpaceX Gwynne Shotwell, która uczestniczyła w konferencji astronomicznej w Waszyngtonie opowiedziała o planach dotyczących statku kosmicznego Starship w serii wywiadów.

Pierwszy lot nowego statku kosmicznego SpaceX ma mieć miejsce już w przyszłym roku (2020). Wtedy Starship poleci na orbitę okołoziemską. W 2022 statek ma polecieć na Księżyc, gdzie dostarczy sprzęt i zapas dla przyszłych astronautów, a w 2024 odbędzie się pierwsza załogowa misja, której celem również będzie Księżyc, ale tym razem ładunkiem będą ludzie, którzy założą osadę na srebrnym globie.

Gwynne Shotwell została zapytana o optymistyczne cele, jakie przed SpaceX stawia Elon Musk. Nie jest tajemnicą, że niejednokrotnie nie udało mu się dotrzymać wyznaczonych sobie terminów. Shotwell powiedziała, że zdaje sobie z tego sprawę, że plany mogą wydawać się niemożliwe do zrealizowania. Słyszy też słowa krytyki i wątpliwości pod adresem SpaceX, jednak właśnie to mobilizują ja i 6 tysięcy pracowników firmy do działania.

SpaceX buduje obecnie dwie rakiety Starship, które przejdą testy przed budową kolejnych wersji do podróży kosmicznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)