Trwa ładowanie...

SpaceX będzie mieć poważnego konkurenta? Niemiecki start-up dołącza do kosmicznego wyścigu

Niemiecki start-up Isar Aerospace dołącza do międzynarodowego wyścigu kosmicznego. Jak przekonuje sam prezes, ma to być europejski odpowiednik SpaceX. Czy w związku z tym plany podboju kosmosu są równie ambitne?

Share
Wizualizacja rakiety Spectrum
Wizualizacja rakiety SpectrumŹródło: Materiały prasowe
d1mcjei

Isar Aerospace Technologies z siedzibą w Monachium rozpoczął we wrześniu produkcję swojej pierwszej rakiety nośnej Spectrum. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie ona gotowa do użytku już pod koniec 2021 roku. Czy to oznacza, że SpaceX zyska kolejnego poważnego rywala? 

- Chcemy zbudować europejskiego odpowiednika SpaceX, prywatną firmę do budowy rakiet kosmicznych. Ta wizja zaczyna się teraz - powiedział Daniel Metzler, dyrektor generalny Isar Aerospace. Na razie wiadomo, że Spectrum ma mieć ładowność do jednej tony, co oznacza, że posłuży głównie do transportu małych satelitów. 

To właśnie na rosnącym rynku małych satelitów firma widzi największy potencjał dla swojego rozwoju. Nie będzie więc w tym momencie konkurować ze SpaceX czy Blue Origin jeśli chodzi o przyszłe misje załogowe. 

d1mcjei

Co ciekawe, silnik napędzający rakietę został wydrukowany na drukarkach 3D. W tym momencie firma ma trzy takie drukarki, dzięki którym docelowo będzie chciała produkować jednocześnie trzy rakiety. Niemiecki start-up pozyskał fundusze na to przedsięwzięcie m.in. od Airbusa i Susanne Klatten.

US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1mcjei

Podziel się opinią

Share
d1mcjei
d1mcjei
Więcej tematów