SP2 dla Windows Vista - zaproszenia do testerów wysłane

SP2 dla Windows Vista - zaproszenia do testerów wysłane

SP2 dla Windows Vista - zaproszenia do testerów wysłane
Źródło zdjęć: © IDG
20.10.2008 11:30, aktualizacja: 20.10.2008 12:07

Kilka dni temu wspominaliśmy o tym, iż Microsoft pomału przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad dodatkiem SP2 dla systemów Windows Vista oraz Windows Server 2008. Okazuje się, iż program testów beta już się rozpoczął, a gigant z Redmond rozesłał już zaproszenia do pierwszych testerów.

Dodatek Service Pack 2 ma zostać udostępniony w postaci jednej aktualizacji, zarówno dla systemu Windows Vista, jak i Windows Server 2008. O powodach takiej decyzji Microsoftu pisaliśmy kilka dni temu.
O rozpoczęciu wysyłki zaproszeń do zamkniętego programu beta pierwszy poinformował serwis neowin.net - http://www.neowin.net/news/main/08/10/17/microsoft-sends-vista-sp2-invites---beta-release-in-4-weeks. Zaproszenia otrzymali tylko wybrani testerzy, sam program SP2 nie widnieje w witrynie Microsoft Connect - http://connect.microsoft.com/, tak więc niestety na razie nie można zgłosić własnej chęci uczestnictwa.

Dodatek Service Pack integruje w sobie wszystkie dotychczasowe aktualizacje bezpieczeństwa dla danego produktu, a także hotfixy i zazwyczaj wnosi do programu nową funkcjonalność. SP2 dla Windows Vista zawierać ma czwartą odsłonę silnika indeksującego Windows Search oraz posiadać wsparcie dla technologii bluetooth ( w tym uaktualnienia dla BT 2.1 ) i nowych 64-bitowych procesorów VIA. Nie zabraknie także kolejnej poprawki z cyklu łatek kompatybilności z oprogramowaniem firm trzecich, której nowe wersje Microsoft udostępnia co kilka miesięcy, w postaci odrębnej aktualizacji.

Wśród nowości oferowanych dla systemu Windows Server 2008 znaleźć się mają funkcje związane z replikowaniem zasobów, w tym nowe opcje zarządzania dostępne w konsolach Distributed File System i File Replication Service. W serwerze wydruku zaimplementowane mają być ulepszenia, które także znajdą się w systemie Windows Vista. W SP2 pojawi się także funkcja usprawniająca zgodność wsteczną z kluczami licencjonowania usług terminalowych.

Dodatek SP2 dla Windows Vista oraz Windows Server nie został jeszcze udostępniony dla testerów, obecnie program znajduje się w fazie oczekiwania i ma zostać uruchomiony w przeciągu najbliższych czterech tygodni.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)