Soundbary Bose Lifestyle 135 i CineMate 1 SR

Soundbary Bose Lifestyle 135 i CineMate 1 SR
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.09.2011 13:33, aktual.: 30.09.2011 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bose wprowadziło na rynek swoje premierowe systemy Soundbar: domowy system rozrywki Lifestyle 135 i domowy system cyfrowych głośników kinowych
CineMate 1 SR. Urządzenia wyposażone są w bezprzewodowy moduł Acoustimass.

System Lifestyle 13. wyposażony jest w konsolę multimedialną, umożliwiającą podłączenie maksymalnie 6 źródeł HD (cztery gniazda HDMI), tuner AM/FM i stację dokującą dla iPoda lub iPhona. System CineMate 1 SR można podłączyć bezpośrednio do telewizora przy użyciu jednego przewodu. Oba systemy wyposażone są w programowalnego pilota, sterującego systemem i prawie wszystkimi podłączonymi źródłami, od odtwarzaczy Blu-ray po dekodery telewizji satelitarnej.

Technologia PhaseGuide
Oba systemy Lifestyle wyposażone są w technologię radiatorów dźwięku PhaseGuide, pierwotnie wykorzystywaną w systemie rozrywki VideoWave —. pierwszym w branży telewizorze HD ze zintegrowanym kompletnym systemem kina domowego, ukrytym w 46-calowym ekranie LCD. W połączeniu z cyfrowym systemem przetwarzania sygnału TrueSpace technologia PhaseGuide sprawia, iż w dyskretny sposób słychać dźwięk w miejscach, w których nie ma głośników. Wydobywa się on z pojedynczego głośnika, który ma 6,1 cm wysokości, 93,5 cm szerokości oraz 12,4 cm głębokości.
Nowy moduł Acoustimass sprawnie odtwarza także niskie tony, mimo że jest mniejszy od swoich poprzedników. Łącze bezprzewodowe sprawia, że jest całkowicie ukryty i niewidoczny.

Obraz
© Bose CineMate 1 SR (fot. Materiały prasowe)

W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów Soundbar Bose można umieścić obok telewizora, niezależnie od jego lokalizacji, w dwóch konfiguracjach (pion i pozom) bez żadnego wpływu na jakość dźwięku. Automatyczny system kompensacji Bose FlexMount wykrywa, czy głośnik został ustawiony poziomo na blacie, czy powieszony pionowo na ścianie. Następnie automatycznie dostosowuje ustawienia dźwięku, oferując użytkownikowi do wyboru dwie konfiguracje.

Technologia kalibracji dźwięku Bose „ADAPTiQ”. oferuje również inne korzyści: system zapewni optymalne brzmienie dźwięku w każdym pomieszczeniu. To rozwiązanie rozpoznaje miejsce ustawienia systemu, a następnie analizuje wpływ akustyki pomieszczenia na jakość dźwięku i kompensuje go — dostosowując ustawienia brzmienia do niepowtarzalnego rozmiaru, kształtu, a nawet umeblowania pomieszczenia.
Konsola multimedialna zintegrowana z systemem Lifestyle 13. pełni rolę centrum obsługi źródeł rozrywki domowej. System integracji Bose Unify skutecznie eliminuje ryzyko błędu podczas podłączania urządzeń do konsoli. Poszczególne kroki instalacji są w przystępny sposób wyświetlane na ekranie telewizora, dzięki czemu użytkownik jest prowadzony przez cały proces. W rezultacie powstaje kompletny system, którego obsługa jest bardzo prosta.
Ceny
Bose Lifestyle 135 – 10500zł, Bose iCineMate 1 SR 6000zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)