Sony zapowiada nowe systemy do odtwarzania muzyki: NAS-Z200iR oraz CMT-Z100iR

Sony zapowiada nowe systemy do odtwarzania muzyki: NAS‑Z200iR oraz CMT‑Z100iR

Sony zapowiada nowe systemy do odtwarzania muzyki: NAS-Z200iR oraz CMT-Z100iR
Źródło zdjęć: © Sony
30.06.2009 15:44, aktualizacja: 30.06.2009 15:59

Firma Sony poinformowała o planach wprowadzenia jesienią na rynek dwóch nowych systemów audio: NAS-Z200iR oraz CMT-Z100iR

Firma Sony poinformowała o planach wprowadzenia jesienią na rynek dwóch nowych systemów audio: NAS-Z200iR oraz CMT-Z100iR. Oba urządzenia zostały wyposażone w stację dokującą dla iPoda, szczelinowy odtwarzacz CD, port USB oraz zintegrowane radio AM/FM. Dodatkowo urządzenie NAS-Z200iR wyposażono w możliwość odtwarzania internetowych stacji radiowych.

NAS-Z200iR – odtwarzanie muzyki z komputera PC oraz intuicyjny pilot

NAS-Z200iR posiada możliwość bezprzewodowego łączenia się z komputerem, co pozwala uzyskać dostęp i odtwarzać pliki muzyczne zapisane na naszym PC. Dzięki temu rozwiązaniu słuchanie radia internetowego jest również bardzo proste i możliwe przy wykorzystaniu intuicyjnego pilota.

Pilota wyposażono w 3,5-calowy wyświetlacz LCD, na którym można przeglądać odtwarzane utwory. Możliwe jest również bezprzewodowe połączenie z iPodem i przeglądanie zapisanych w nim plików muzycznych. Pilot zasilany jest z akumulatora, który można ładować podobnie jak baterie telefonu komórkowego, a wyświetlacz jest podświetlany tylko, gdy jest używany.

Obraz
© Sony NAS Z200iR (fot. Sony)

System posiada dwa wbudowane głośniki o mocy 2. W. Głośniki umieszczono w dwóch osobnych obudowach, które zostały tak zaprojektowane, aby minimalizować drgania przenoszone pomiędzy głośnikami, a główną częścią obudowy systemu.

CMT-Z100iR – proste rozwiązanie dla wielbicieli muzyki w dobrej jakości

System CMT-Z100iR zamknięty jest w obudowie pokrytej gładkim lakierem w kolorze czarnym lub białym. Posiada możliwość odtwarzania muzyki z iPoda, odtwarzacza CD, urządzenia USB, radia AM/FM lub urządzenia podłączonego do zewnętrznego portu Audio. System został wyposażony w dwa głośniki o mocy 2. W, pilota zdalnego sterowania oraz duży wyświetlacz, na którym wyświetlany jest czas trwania utworu oraz wybrane przez użytkownika funkcje.

Obraz
© Sony CMT-Z100iR (fot. Sony)

Oba prezentowane przez Sony systemy można zamontować na ścianie za pomocą uchwytu w standardzie VESA (taki sam standard wykorzystywany jest przy montażu naściennym telewizorów). System NAS-Z200iR będzie dostępny od września, a NAS-100iR od października. Orientacyjne koszty nie są jeszcze znane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)