Sony wprowadza najszybsze karty pamięci Memory Stick PRO-HG Duo HX

Sony wprowadza najszybsze karty pamięci Memory Stick PRO‑HG Duo HX

Sony wprowadza najszybsze karty pamięci Memory Stick PRO-HG Duo HX
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.05.2011 10:01, aktualizacja: 23.09.2011 14:54

Sony wprowadziło do sprzedaży nowe karty pamięci Memory Stick PRO-HG Duo HX. Produkty cechuje przede wszystkim duża szybkość przesyłania danych, wynosząca nawet do 50 MB/s. Sony postanowiło również nie zmieniać ceny nowych kart, w stosunku do ich, o 60% wolniejszych, poprzedników

Nową serię kart Memory Stick tworzą modele o pojemności od 8 do 3. GB, zoptymalizowane pod kątem ciągłego fotografowania nowoczesnymi lustrzankami, aparatami SLT i aparatami z wymienną optyką. Największą wydajność karty osiągają we współpracy z aparatami Sony. Przykładowo, jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, po zainstalowaniu w aparacie Sony NEX-5 karta pozwala w ciągu minuty zapisać 190 zdjęć JPEG wykonywanych w trybie zdjęć seryjnych z dużą szybkością. Dla porównania, standardowa karta SD klasy 4 umożliwia zapis niespełna połowy, bo tylko 80 obrazów na minutę. Ze względu na swoją dużą wydajność karty Memory Stick PRO-HG Duo HX powinny sprawdzić się również przy nagrywaniu filmów w jakości Full HD i z efektami 3D.

Obraz
© (fot. Sony)

Szybkie przesyłanie danych

Karty Memory Stick PRO-HG Duo HX skracają też czas przesyłania plików po nagraniu i wykonywanie kopii zapasowych. Na skopiowanie do komputera, za pośrednictwem czytnika kart, 3. GB pliku z filmem AVCHD czeka się zaledwie 11 minut, czyli mniej niż połowę czasu potrzebnego na skopiowanie analogicznego pliku z najszybszych obecnie kart SDHC. Sony chwali się, że to dzięki technologii HX Engine - inteligentnemu sterownikowi pamięci flash, który zwiększa efektywność przesyłania danych i obsługi błędów, a przez to poprawia szybkość i stabilność odczytu i zapisu dużych plików.

Gratisy dla zarejestrowanych

Sony przygotowało również kilka gratisów dla użytkowników, którzy po zakupie kart Memory Stick PRO-HG Duo HX, zarejestrują się w serwisie producenta. Będą oni mogli pobrać spod adresu www.sony.net/memorycard program File Rescue, który służy do odzyskiwania przypadkowo uszkodzonych lub skasowanych plików. Skuteczność odzyskiwania, wg. Producenta wynosi 90%, choć nie odzyskamy danych z chronionych plików oraz zapisów gier, co może być istotne dla osób kupujących nowe karty z myślą o konsolach, a nie aparatach czy kamerach.

Zarejestrowani użytkownicy dostaną także możliwość pobrania programu x-Pict Story, który ułatwia tworzenie pokazów slajdów. Integracja z oprogramowaniem Sony Picture Motion Browser umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie pokazów slajdów do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube.

Dostępność i ceny

Nowe karty Memory Stick PRO-HG Duo HX 5. MB/s firmy Sony można nabyć od maja 2011 r. Ceny poszczególnych modeli (8/16/32 GB) są takie same jak poprzednich modeli Memory Stick PRO-HG Duo HX, czyli około 200 zł za kartę 8 GB, ponad 300 zł za 16 GB i ponad 500 zł za 32 GB. Nowe karty objęte są 10-letnią gwarancją producenta.

Dane techniczne:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)