Sony wkracza na rynek netbooków

Sony wkracza na rynek netbooków

Sony wkracza na rynek netbooków
07.07.2009 10:00, aktualizacja: 07.07.2009 12:31

Japoński koncern zamierza w sierpniu br. udostępnić klientom pierwszy w ofercie netbook. Komputer wejdzie w skład serii przenośnych pecetów Vaio i wyposażony będzie w procesor Intel Atom.

Początkowo komputer będą mogli nabyć tylko Japończycy. Cena maszyny na tamtejszym rynku wyniesie ok. 6. tys. jenów (w przeliczeniu 629 dolarów). Sprzęt o nieznanym jeszcze oznaczeniu będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP.

Obraz
© (fot. IDG)

Netbooki pojawiły się na rynku ponad dwa lata temu. Są to maszyny, które zarówno wymiarami jak i osiągami znacznie ustępują "standardowym" laptopom. Wynika to z ich przeznaczenia - mają być wygodnym w przenoszeniu narzędziem pracy, zapewniającym dostęp do podstawowych funkcji oferowanych przez komputer (Internet, poczta, komunikacja, edycja dokumentów biurowych). Waga netbooków oscyluje w granicach 1 kg, natomiast cena mieści się w przedziale ok. 100. - 2000 zł (w wypadku niektórych biznesowych modeli górna granica jest nawet przekraczana).
Pionierem netbooków była tajwańska firma Asustek, do której wkrótce dołączyły największe światowe marki - HP, Dell czy Acer.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)