Sony Vaio X - notebook o grubości 14 mm i wadze 680 gramów!

Sony Vaio X - notebook o grubości 14 mm i wadze 680 gramów!

Sony Vaio X - notebook o grubości 14 mm i wadze 680 gramów!
Źródło zdjęć: © IDG.pl
03.09.2009 19:30, aktualizacja: 04.09.2009 11:36

Firma Sony zaprezentowała na przeprowadzonej w Berlinie konferencji nowy ultraprzenośny notebook z serii Vaio X. Wyposażone w 11,1-calowy wyświetlacz LCD urządzenie cechuje się wyjątkowo niewielką grubością oraz wagą wynoszącą niespełna 700 gramów!

Z informacji pochodzących z różnych źródeł wynika, że zaprezentowany właśnie najnowszy ultraprzenośny notebook Sony z serii Vaio X dysponuje obudową wykonaną z włókna węglowego, w której umieszczono podświetlany diodami LED 11,1-calowy wyświetlacz LCD (matowy lub błyszczący). Urządzenie cechuje się niewielką grubością wynoszącą zaledwie 1. milimetrów oraz małą wagą sięgającą 680 gramów. Dysponuje dyskiem twardym o pojemności 120 GB, 2 GB pamięci RAM i pracuje (najprawdopodobniej) pod kontrolą procesora Intel Atom (być może pojawią się również wersje z układami CULV). Sprzęt pozwala ponadto na podłączenie zewnętrznych urządzeń za pomocą dwóch portów USB i odczyt danych z kart pamięci SD i Memory Stick Duo oraz zapewnia możliwość przesłania obrazu do zewnętrznego wyświetlacza (analogowe wyjście D-Sub) i bezprzewodowego połączenia z Internetem za pomocą modułu WiFi (oferuje też moduł Ethernet).

Niestety cena nowego notebooka z pewnością nie będzie niska - przedstawiciele Sony twierdzą, że trzeba będzie za niego zapłacić "poniżej 200. dolarów". Urządzenie powinno się pojawić na rynku mniej więcej w tydzień po premierze najnowszego systemu Microsoftu - Windows 7 (sprzęt pracuje pod jego kontrolą), która przewidziana jest na 22 października. Wtedy też poznamy dokładną specyfikację japońskiej konstrukcji (oraz innych ultraprzenośnych modeli z serii Vaio X).
Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego nowość Sony:

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)