Sony SLT‑A37 i Sony NEX‑F3 - nowe aparaty Sony

Sony SLT-A37 i Sony NEX-F3 - nowe aparaty Sony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.05.2012 12:00, aktual.: 10.12.2012 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony wprowadza do oferty dwa nowe aparaty: SLT-A37, czyli aparat oparty na technologii półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) oraz kompaktowy NEX-F3.

Sony SLT-A37

Opracowana przez Sony technologia półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) ma szereg istotnych zalet, do których należy szybkość zdjęć, ciągłość działania automatyki ostrości opartej na wykrywaniu fazy i ciągłość podglądu obrazu na żywo nawet w czasie nagrywania filmu Full HD (50i/25p). Dokładny, 15-polowy autofokus z trzema czujnikami krzyżowymi umożliwia śledzenie ostrości w celu utrzymywania jej na twarzach lub szybko poruszających się obiektach.

Dzięki technologii półprzezroczystego lustra aparat α3. może utrwalić trwającą mgnienie oka akcję na serii ostrych zdjęć. Tryb priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom powiększa środkowy fragment obrazu z przetwornika, umożliwiając wykonanie serii wyraźnych i szczegółowych zdjęć w tempie do 7 klatek na sekundę — nawet gdy główny obiekt pozostaje w ruchu.

Komponowanie ujęć i nastawianie ostrości przy użyciu pokrywającego 100. kadru elektronicznego wizjera Tru-Finder jest bardzo proste. Cechuje się on dużym kontrastem i ma 1,44 mln punktów rozdzielczości. Efekty zmian ekspozycji i innych ustawień obrazu można podglądać w czasie rzeczywistym także na uchylnym ekranie Clear Photo LCD 6,7 cm (2,7").

Tryb automatycznego komponowania portretów samoczynnie określa położenie fotografowanej osoby i kadruje scenę zgodnie z regułą trójpodziału. Technologia By Pixel Super Resolution gwarantuje z kolei, że liczba pikseli w skadrowanym i powiększonym portrecie nie ulega zmniejszeniu.

Funkcji 2. Clear Image Zoom podwaja efektywny zoom obiektywu. W takim przypadku o zachowanie szczegółowości obrazu oraz wysokiej jakości przejść tonalnych i faktur zadba technologia Sony By Pixel Super Resolution.

W aparacie zastosowano α3. 16,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ rozszerza zakres czułości do ISO 100 — 16 000. Tak jak we wszystkich pozostałych aparatach α SLT, wewnętrzny stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE współpracuje ze wszystkimi obiektywami z mocowaniem typu A i kompensuje skutki mimowolnych drgań ręki, pozwalając na wydłużenie czasu otwarcia czasu migawki nawet o 4 stopnie EV i uzyskanie wyraźniejszych obrazów.

Sony NEX-F3

Aparat NEX-F3. tak jak pozostałe modele w rodzinie α z gniazdem typu E, nie zawiera lustra, dzięki czemu ma kieszonkowe rozmiary. 16,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS, znacznie większy od matryc w aparatach kompaktowych, przechwytuje więcej światła, a w efekcie rejestruje wysokiej jakości obraz o niskim poziomie szumów, zarówno na fotografiach, jak i filmach Full HD (50i/25p).

Wbudowana lampa błyskowa ułatwia zdjęcia w słabym świetle i w pomieszczeniach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dzięki większej wydajności, po jednym ładowaniu można teraz wykonać do 47. zdjęć, a więc w przybliżeniu o 18% więcej niż przy użyciu modelu NEX-C3. System ładowania przez łącze USB ułatwia podładowywanie akumulatora w podróży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także