Sony przestanie produkować smartfony? Znamy szczegóły

Sony przestanie produkować smartfony? Znamy szczegóły
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

26.10.2015 10:42, aktual.: 26.10.2015 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już kilkakrotnie w świecie mediów pojawiały się pogłoski na temat rychłego zakończenia produkcji smartfonów przez japońskiego giganta. Sony zaprzeczało tym doniesieniom, a teraz dodatkowo składa pewne obietnice.

Jedna z fal takich negatywnych pogłosek rozeszła się w tym miesiącu. Według nich Sony miałoby zamknąć swój dział produkcji smartfonów, jeśli nie wykaże on zysku za rok 2016.

Na szczęście dla sympatyków marki, która pokazała niedawno trzy smartfony z rodziny Xperia X5, pogłoski te zostały zdementowane przez prezesa tajwańskiego oddziału Sony Mobile, Jonathana Lin, przy okazji konferencji związanej z wprowadzeniem na rynek tajwański modelu Xperia Z5 premium. Nie tylko w sposób oficjalny zaprzeczył on informacjom, jakoby Sony zamierzało wycofać się z rynku urządzeń mobilnych, ale złożył też pewne obietnice. Powołując się na słowa samego prezesa Sony Mobile, pana Hiroki Totoki, zapewnił on, że Sony ma zamiar w przyszłości nawet podwoić nakłady przeznaczone na rozwój nowych modeli telefonów.

Ma to zapewnić powstanie urządzeń z jeszcze lepszymi ekranami, jeszcze lepszymi aparatami i skuteczniejszym zarządzaniem energią. Ogólniki, żadnych konkretów, niemniej sympatycy mobilnych słuchawek Sony powinni poczuć się uspokojeni. A my będziemy przyglądać się temu, czy obietnice rzeczywiście zostaną zrealizowane.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: LG prezentuje nowe modele telewizorów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)