Sony przestanie produkować smartfony? Jest oficjalne stanowisko

Sony przestanie produkować smartfony? Jest oficjalne stanowisko08.07.2015 15:20
Sony przestanie produkować smartfony? Jest oficjalne stanowisko
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Sony coraz gorzej sobie radzi na rynku smartfonów. Szef działu mobilnego zapowiada jednak, że firma nie wycofa się z tej branży, a długoterminowa strategia właśnie jest formułowana i wdrażana.

HTC i Sony nie radzą sobie na rynku odkąd ten został zalany tanimi i bardzo dobrymi urządzeniami. Firmy przyzwyczajone do sprzedawania ekskluzywnych, drogich smartfonów z wysoką marżą nie potrafią napędzać masowego zbytu. Sony niedawno zwolnił tysiąc osób ze swojego działu mobilnego, a w kuluarach coraz częściej mówiło się o końcu telefonów Xperia, które podążyłyby tropem notebooków Vaio.

Hiroki Totoki, szef działu mobilnego Sony, zapowiada jednak, że nie mamy się czego obawiać. Twierdzi, że jego firma cały czas liże rany po kryzysie z 201. roku, ale stanie się na nowo dochodowa już za rok dzięki zmniejszeniu skali i redukcji kosztów. Jego firma ma też położyć większy nacisk na urządzenia Internetu rzeczy.

Szczegółów nowej strategii, niestety, nie znamy. Mamy jednak nadzieję, że Sony nadal będzie na tyle silną marką, aby konkurencja nadal musiała się z nią liczyć.

To jest ciekawe - Czy to najlepszy smartfon na rynku? Test LG G4:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Poradnik: Ujarzmiony chaos danych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)