Sony PCM-D100 przenośny rejestrator dźwięku wysokiej klasy

Sony PCM‑D100 przenośny rejestrator dźwięku wysokiej klasy

Sony PCM-D100 przenośny rejestrator dźwięku wysokiej klasy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.12.2013 14:20

Sony rozpocznie w przyszłym roku sprzedaż przenośnego rejestratora dźwięku PCM-D100. Urządzenie wyposażone jest w pamięć flash o pojemności 32 GB i nagrywa dźwięk w doskonałej jakości.

PCM-D10. jest stworzony do nagrywania wszelkiego rodzaju występów na żywo, koncertów i spektakli teatralnych. Pasmo przenoszenia w tym rejestratorze jest znacznie szersze niż słyszalne dla człowieka 20 Hz – 25kHz i sięga nawet 40 kHz. Daje to możliwość zarejestrowania nawet najsubtelniejszych składników dźwięku w jakości 192kHz/24bit w formatach PCM i DSD. Istnieje również możliwość nagrywania plików mp3 do 320 kbps.

Zespół mikrofonowy można ustawić tak, aby pasowały do charakterystyki nagrywanej sceny. Możemy ustawić je na kąt 9. lub 120 stopni. Pierwsza opcja nada się do rejestrowania dźwięku niewielkich grup, drugą wykorzystać można przy nagrywaniu dużych koncertów lub wydarzeń na dużej powierzchni. Złożone cyfrowe zabezpieczenia, chronią nagrywaną treść przed zniekształceniami i nie dopuszczają np. do powstania przesterowań.

Urządzenie charakteryzuje się również bardzo długim czasem pracy, wynoszącym 6 godzin i 35 minut dla trybu Linear PCM (192 kHz/24 bity) oraz 10 godzin i 50 minut dla trybu DSD (2,8 MHz/1 bit). Istnieje również możliwość dołączenia zewnętrznej pamięci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)