Sony: nie sprzedajemy fabryki

Sony: nie sprzedajemy fabryki

21.09.2007 16:00

Koncern Sony zaprzecza pogłoskom, jakoby planował sprzedać swoją fabrykę. Przed kilkoma dniami w Sieci pojawiły się informacje, iż japońska firma chce pozbyć się zakładu produkującego układy scalone ( jego nabywcą miała być Toshiba ).

_ "Sony od miesięcy mówi, że ma zamiar uprościć swoje operacje związane z układami scalonymi. Nie podjęto jednak żadnej konkretnej decyzji" _ - powiedział Associated Press Tomio Takizawa, rzecznik prasowy koncernu. Podobnych informacji udziela rzecznik Toshiby.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, iż fabryka zostanie sprzedana za niemal 870 milionów dolarów, a Sony i Toshiba założą spółkę, która będzie wykorzystywała linie produkcyjne Sony Kyushu Semiconductor Corp.

Część analityków sądzi, że Sony i tak wcześniej czy później wycofa się z produkcji układów scalonych. Na rynku tym rentowność można osiągnąć tylko dzięki dużej produkcji, a głównym obszarem działania Sony jest elektronika użytkowa, a nie sprzedaż układów scalonych. Z kolei Toshiba, która zajmuje się tworzeniem wielu rodzajów chipów mogłaby, kupując fabrykę, mogłaby poszerzyć swoją ofertę.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)