Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot

Sony: cyfrowe nowości z serii Cyber-Shot
Źródło zdjęć: © Sony
17.02.2009 21:30, aktualizacja: 18.02.2009 10:05

Sony zaprezentował dzisiaj nowe modele kompaktowych aparatów cyfrowych z serii Cyber-Shot. Ich główną zaletą są nie tylko tylko nowości w oprogramowaniu, ale także w konstrukcji.

Dwa nowe modele z serii T, T9. oraz T900, zaoferują automatyczne rozpoznawanie twarzy oraz scenerii podczas wykonywania zdjęć. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiednich parametrów takich jak program tematyczny, nasycenie kolorów oraz dobór odpowiedniego balansu bieli. Wszystko to będzie możliwe bez konieczności ingerencji użytkownika w jakiekolwiek ustawienia aparatu. Będą to również pierwsze aparaty kompaktowe produkcji Sony, które pozwolą na nagrywanie filmów w jakości 720p. Obsługa całego urządzenia ma być znacznie bardziej intuicyjna dzięki ekranowi dotykowemu.
Oba modele są wyposażone w matryce o rozdzielczości 1. mln pikseli oraz posiadają czterokrotny zoomu optyczny. T90 obsługuje system stabilizacji obrazu oraz ekran o przekątnej 3 cali. Jego cena będzie wynosić około 300 dolarów. Model T900 oprócz ekranu o przekątnej 3,5 cali oferuje również nagrywanie wideo wraz z dźwiękiem w jakości stereo, a także wyjście HDMI.

Obraz
© Cybershot T900 (fot. Sony)

Oprócz tego na rynku pojawi się ultrazoom H20. który również obsługuje automatyczne wykrywanie scenerii oraz pozwala na nagrywanie filmów w jakości 720p. Znajdziemy w nim także tryb wykrywania oraz priorytetu twarzy, czyli możliwość obrania jej jako główny punkt wyostrzenia fotografii. Półprofesjonalny H20 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 mln pikseli, obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym oraz mechaniczny system stabilizacji obrazu. Obsługa aparatu możliwa jest za pomocą ekranu o przekątnej 3 cali. Przewidywana cena to około 280 dolarów.
Pozostałe premiery Sony to tradycyjne kompakty. W23. posiada matrycę o rozdzielczości 12 mln pikseli oraz czterokrotny zoom optyczny. W przeciwieństwie do serii T, umożliwia nagrywanie filmów jedynie w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Jego cena będzie wynosić około 200 dolarów. W290 w cenie 250 dolarów zaoferuje pięciokrotny zoom oraz nagrywanie filmów w jakości 720p. Znajdziemy w nim również funkcję priorytetu twarzy.

Wszystkie modele trafią na rynek w kwietniu, a ich przedsprzedaż prowadzona będzie od marca.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)