Trwa ładowanie...
dcmf4tn

Sonda Parker Solar Probe uchwyciła Ziemię z 43 mln km

12 sierpnia 2018 r. sonda Parker Solar Probe wyruszyła z Ziemi w kierunku jedynej gwiazdy w naszym systemie. Jej misja, to zbadanie z bliska korony słonecznej. Przy okazji sonda wykona po drodze kilka niesamowitych zdjęć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parker Solar Probe uchwycił Ziemię z dalekiej otchłani kosmosu
Parker Solar Probe uchwycił Ziemię z dalekiej otchłani kosmosu (NASA, Fot: Parker Solar Probe)
dcmf4tn

25 września, kilka tygodni po starcie, Parker Solar Probe uchwyciła niesamowite zdjęcie Ziemi z odległości 43 mln km. Był to moment wykorzystania pierwszej asysty grawitacyjnej (Wenus), która pomoże dotrzeć sondzie do Słońca. Ziemia jest zaledwie niewielkim okrągłym punktem, widocznym po prawej stronie zdjęcia.

Obraz został wykonany przez instrument WISPR (Wide-field Imager for Solar Probe), będącym jedynym zainstalowanym narzędziem obrazującym na Parker Solar Probe. Docelowo ma posłużyć do robienia zdjęć w strukturze atmosfery Słońca.

Jesteście w stanie odnaleźć Ziemię na tym zdjęciu? Jeśli myślicie, że to ten mocno świecący obiekt na samym środku prawego obrazu, to tak, macie rację. Jak widać 43 mln km to jeszcze niewystarczająca odległość, aby planeta stała się ziarenkiem piasku na obrazie.

dcmf4tn

Źródło: NASA

Czytaj więcej o misji Parker Solar Probe - pierwszej sondzie, która "dotknie Słońca"

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcmf4tn

Podziel się opinią

Share

dcmf4tn

dcmf4tn