Smartwatche z pulsoksymetrem. Pomogą monitorować stan zdrowia

Smartwatche z pulsoksymetrem. Pomogą monitorować stan zdrowia

Wybierz sprzęt, który pozwoli monitorować natlenienie organizmu
Wybierz sprzęt, który pozwoli monitorować natlenienie organizmu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Agnieszka Małgorzata Adamska
30.11.2021 16:36, aktualizacja: 06.03.2024 21:21

Jesienna aura to nie powód, żeby rezygnować z dbania o formę. W codziennych ćwiczeniach i aktywności na świeżym powietrzu pomoże ci inteligentny zegarek, który świetnie sprawdza się w roli trenera. Z tym urządzeniem sprawdzisz ilość przebytych kilometrów i spalonych kalorii, a także zadbasz o zdrowie i jakość snu. Zobacz, dlaczego jeszcze warto kupić smartwatch.

Szybki tryb życia wymaga od nas mobilności i wielozadaniowości. Tego samego oczekujemy od urządzeń, którymi się otaczamy. Inteligentne telefony, telewizory, laptopy czy nawet lodówki, to obecnie nic nowego. Tym samym tropem idą producenci elektronicznych zegarków, które już dawno przestały ograniczać się jedynie do czasomierzy. Obecnie smartwatch to twój niezawodny towarzysz i pomocny asystent, z którym każde wyzwanie wydaje się znacznie bardziej proste. Inteligentny zegarek doskonale sprawdza się także jako urządzenie do monitorowania zdrowia i sportowych osiągnięć. Wyjaśniamy, jak działa i dlaczego warto mieć go na nadgarstku w każdej sytuacji.

Smartwatch – co to takiego?

Smartwatch łączy cechy zwykłego zegarka z inteligentnym urządzeniem do pomiaru aktywności i dobrego samopoczucia. Wygląda jak zwykły zegarek elektroniczny, ale jego funkcje znacznie wykraczają poza możliwości tego pierwszego. Warto wiedzieć, że smartwatch działa we współpracy ze smartfonem. Dlatego, żeby móc w pełni korzystać ze wszystkich narzędzi inteligentnego zegarka, trzeba dopasować go do systemu operacyjnego w naszym telefonie. Żeby oba urządzenia mogły się ze sobą sparować, niezbędna jest technologia Bluetooth. Za pośrednictwem tego połączenia smartwatch rejestruje przychodzące połączenia, wiadomości i maile.

Twój osobisty asystent zdrowia. Co potrafi smartwatch?

Inteligentny zegarek to doskonałe urządzenie dla aktywnych. Smartwatch bez problemu zastąpi popularny sportband, a do tego ma wiele więcej funkcjonalności, które znacznie wykraczają poza zakres działania opasek sportowych. Co więcej, te najnowsze modele inteligentnych zegarków biją na głowę sportwatche używane przez profesjonalnych biegaczy. Te możliwości oferują dziś nie tylko typowo sportowe marki, jak Garmin czy Polar, ale także Apple, Samsung, Huawei i inni producenci gadżetów elektronicznych.

Z zegarkiem elektronicznym zyskasz spersonalizowany plan ćwiczeń, raporty z postępów treningowych, a także dane na temat zdrowia – monitoring pulsu, informacje na temat snu i wiele innych danych, które pomogą ci zadbać o dobre samopoczucie. Dziś nikogo już nie dziwią historie osób, którym smartwatch uratował życie, wykrywając w porę zaburzenia pracy serca lub w zlokalizował miejsce upadku i porę wezwał pomoc, kiedy jego właściciel nagle stracił przytomność. Takie sytuacje pokazują, jak pomocny i niezawodny jest inteligentny zegarek.

Smartwatch doskonale sprawdza się podczas długich górskich wędrówek – szczególnie, gdy na takie eskapady wyruszamy samotnie. Urządzenie może udostępniać naszą lokalizację w czasie rzeczywistym, dzięki czemu bliscy zawsze wiedzą, gdzie przebywamy w danej chwili i gdzie nas szukać w razie potrzeby.

Inne zalety sprytnego zegarka. Dlaczego warto go kupić?

Pomijając funkcje treningowe i monitoring zdrowia – smartwatche są po prostu niezawodne w codziennych sytuacjach, dzięki czemu zawsze możemy na nich polegać. Takie zegarki nie spóźniają się (w przeciwieństwie do klasycznych modeli z tarczą), doskonale spełniają funkcję komunikatora, dzięki czemu nie musimy mieć pod ręką telefonu, żeby przeczytać wiadomość mailową albo odpisać na SMS-a. To dobry sposób na ograniczenie smartfona – mając na nadgarstku inteligentny zegarek zawsze jesteśmy w kontakcie z bliskimi, a jednocześnie nie tracimy czasu na bezmyślne przeglądanie stron internetowych i mediów społecznościowych. Wreszcie, smartwatch to nieoceniony asystent, kiedy mamy dużo na głowie – przypomni o ważnych sprawach, zadba o samopoczucie, a nawet przejmie pałeczkę w kwestii sterowania domowi urządzeniami elektronicznymi. Nie mamy wątpliwości, że taki zegarek to prawdziwy skarb.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)