Trwa ładowanie...

Smartwatch: co to jest i jakie ma funkcje?

Smartwatch to ostatnio jeden z najpopularniejszych gadżetów. Wpływ na to mają jego funkcje. Wyjaśniamy, czym smartwatch jest i komu tak naprawdę przyda się inteligentny zegarek.

Share
Smartwatch: co to jest i jakie ma funkcje?
Źródło: WP.PL, fot: Oskar Ziomek
d1bqms4

Co to jest smartwatch?

Smartwatch to najprościej mówiąc urządzenie pozwalające korzystać z niektórych funkcji smartfona. Ma jednak formę klasycznego zegarka. Wyposażono go w moduł Bluetooth, który pozwala połączyć elektroniczny zegarek ze smartfonem i w ten sposób wykorzystać pełnię jego możliwości.

Smartwatch: najciekawsze funkcje

Smartwatch pozwala korzystać z wielu funkcji telefonu, ale bez konieczności wyciągania urządzenia z kieszeni. Na ekranie inteligentnego zegarka wyświetlana może być nie tylko godzina - jak w klasycznym zegarku - ale również powiadomienia z telefonu.

Smartwatch pozwala odbierać połączenia i wiadomości, prowadzić rozmowy, przełączać muzykę odtwarzaną za pośrednictwem telefonu czy sprawdzać maile i powiadomienia.

d1bqms4

Dostęp do funkcji różni się od modelu. Te najtańsze z reguły mają bardzo podstawowe możliwości, jak właśnie wyświetlanie powiadomień z ekranu telefonu na wyświetlaczu zegarka. Są również bardziej zaawansowane urządzenia, powstałe z myślą np. o sportowcach.

Takie inteligentne zegarki potrafią mierzyć aktywność (liczbę kroków czy spalonych kalorii), a także monitorować jakość snu. Nie wszystkie są jednak wyposażone np. w pulsometr.

Niektóre z urządzeń mają nawet wbudowany głośnik, pozwalający prowadzić rozmowy lub też słuchać muzyki.

d1bqms4

Cena smartwatcha zależy w głównej mierze od jego możliwości. Nie da się ukryć, że wpływ na to ma również jego wygląd. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a niektóre z nich przypominają typowe, klasyczne zegarki. Na pierwszy rzut oka czasami nie widać, że to inteligentny zegarek.

Smartwatch: komu się przyda?

Jeżeli zainteresowały cię funkcje smartwatcha, warto wiedzieć, że niektóre z nich posiadają też inne inteligentne sprzęty. O różnicach pomiędzy smartwatchem a opaską fitnessową przeczytasz w artykule WP Tech.

d1bqms4

Podziel się opinią

Share
d1bqms4
d1bqms4
Więcej tematów