Smartfon przygotuje do matury!

Smartfon przygotuje do matury!

Smartfon przygotuje do matury!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.04.2012 14:28, aktualizacja: 12.04.2012 12:10

Na Google Play pojawiła się pierwsza na świecie aplikacja mobilna umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Stworzony przez Polaków program jest dostępny w pełni za darmo.

System Android według danych z 201. cieszy się największą popularnością wśród właścicieli smartfonów na świecie. W usłudze Google Play (dawniej Android Market i Google Music) jest dostępnych kilkaset tysięcy darmowych aplikacji. Jednak dotąd nie opracowano aplikacji z pomocą której maturzyści mogą skutecznie przygotowywać się do egzaminu dojrzałości.

– _ Obecnie niemal każdy uczeń ma już telefon komórkowy, coraz więcej z nich staje się także właścicielami smartfonów wyposażonych w system Android. Dlatego też zdecydowaliśmy się na przygotowanie mobilnej wersji naszej aplikacji Dziś Matura - oczywiście za darmo _ – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. _ Dzięki niej każdy, gdziekolwiek i o każdej porze, będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne bez konieczności noszenia ze sobą stosu książek i innych materiałów _ –. dodaje.

Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Osoba korzystająca z aplikacji ma możliwość sprawdzenia swojej skuteczności (np. na przestrzeni tygodnia), tj. ilości poprawnie rozwiązanych zadań. Wyniki, jeśli nie są zadowalające, można zresetować łącznie 3 razy.

Aplikacja jest w pełni darmowa. By z niej skorzystać, niezbędne jest posiadanie telefonu z systemem Android. W wyszukiwarce usługi Google Play wystarczy wpisać: „Dziś Matura – Mobilna”. Jest ona również dostępna pod tym adresem. Właściciele telefonów z innym systemem operacyjnym, mogą skorzystać z aplikacji Dziś Matura w portalu Facebook. Program jest dostępny na stronie: www.facebook.com/Kalkulatorypl. Wszystkie zadania pochodzą z podręcznika „Testy maturalne. Matematyka”. Wydawnictwa Aksjomat z Torunia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)