Smartfon, który robi zdjęcia jak lustrzanka. Warte uwagi modele i gadżety

Smartfon, który robi zdjęcia jak lustrzanka. Warte uwagi modele i gadżety

Smartfon, który robi zdjęcia jak lustrzanka. Warte uwagi modele i gadżety
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
28.05.2018 11:42, aktualizacja: 28.05.2018 12:17

Większość smartfonów jest wyposażona w niezłe aparaty, kilka ciekawych trybów fotografowania i niejedną aplikację, którą możemy podkręcić zdjęcia. Nadal jednak niezbędne do dobrego zdjęcia jest odpowiednie oświetlenie. Co ze zdjęciami nocnymi?

Bez rozmazanych zdjęć i selfie

Profesjonalny aparat z obiektywem, który jest w stanie zrobić dobre zdjęcie w nocy, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, ale prościej zrobić zdjęcia na grillu lub wieczornym spotkaniu za pomocą odpowiedniego smartfona. Zdjęcia z koncertu lub festiwalu wymagają smartfona o dużej rozdzielczości aparatu tylnego i przedniego oraz o dużej jasności matrycy, jednak te cechy ma obecnie smartfon za kilkaset złotych. Przy zakupie zwróćmy uwagę na to, czy te parametry dotyczą też przedniego aparatu, z którego najczęściej korzystamy przy robieniu selfie.

Smartfon ze stabilizacją obrazu – idealny do nocnych zdjęć

Z wysokiej półki niezastąpionym wyborem będzie Samsung Galaxy Note, głównie dlatego, że obydwa jego aparaty poza niezłymi parametrami oferują skuteczną stabilizację obrazu. Ta sama marka w modelu A8 zastosowała nowszy, czuły sensor i lepsze oprogramowanie. Ciekawostką jest zastosowana w nim technologia Dual Pixel – gdzie każdy piksel zdjęcia występuje w parze z pikselem autofokusa z detekcją fazy. Aparat tego smartfona szybciej ustawia ostrość, co także pomaga zrobić w nocy świetne zdjęcia.

Smartfony do dobrych zdjęć

Optyka w smartfonach staje się coraz lepsza. Do tego stopnia, że zdjęcia wykonane telefonem są w stanie wygrywać poważne konkursy fotograficzne. Umiejętny dobór parametrów, pomysł na realizację i odrobina wysiłku przy obróbce wystarczą, aby nasza okazjonalna fotka przeszła do historii rodziny czy zasłużyła na honorowe miejsce na ścianie. Tańsze modele? Na uwagę zasługuje marka Xiaomi, która co prawda nie wyposażyła swoich smartfonów w stabilizator obrazu, ale za to w konkurencyjną jakość i rozdzielczość aparatów w atrakcyjnej cenie.

Smartfon, który wykrywa obiekty

Każde zdjęcie łatwo obrobimy za pomocą praktycznej aplikacji. W praktyce trzeba jednak mieć sporo chęci i czasu, aby troskliwie zająć się obróbką zdjęcia z grilla, na którym co prawda uchwyciliśmy świetny moment, ale zdjęcie jest niewyraźne i pełne szumów i błędów. Aby tego uniknąć i wybrać model smartfona z najlepszym aparatem, warto nieco zainwestować. Nasz hit to smartfon Huawei Mate 10 Pro. Co go wyróżnia? Przede wszystkim oparty na sztucznej inteligencji system wykrywania i rozpoznawania obiektów, czyli zaawansowana funkcja ułatwiająca fotografowanie w trudnych warunkach świetlnych. Poza parametrami ściśle fotograficznymi ten smartfon jest też wodoszczelny i nadaje się do pracy w trybie biurkowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (115)