Smartfon Garmin-Asus M10 GPS - jutro premiera

Smartfon Garmin-Asus M10 GPS - jutro premiera
Źródło zdjęć: © Garmin-Asus

03.02.2010 13:30

Pierwszy "smartfon GPS", jak nazywają go twórcy, już jutro trafi na półki sklepowe. Urządzenie Garmin-Asus M10 z 3,5-calowym ekranem dotykowym zostało wyprodukowane we współpracy firm Garmin oraz Asus. Niestety, jak na razie wiadomo tylko o premierze na rynku azjatyckim.

Współpraca Garmin i Asustek Computer jak na razie dotyczy wyłącznie rynku tajwańskiego. Firmy chcą zaoferować lokalnym klientom smartfony wyposażone w zaawansowany system GPS. Efektem prac zespołu Garmin - Asus jest Nuvifone G6. z Linux OS i Nuvifone M20 z Windows Mobile 6.1 Professional, które trafiły na rynek w ostatnim czasie. Jutro do tego grona dołączy M10.

Obraz
© (fot. Garmin-Asus)

Garmin-Asus M1. wyposażony został w 3,5-calowy ekran dotykowy (800x480px) oraz system operacyjny Microsoft Windows Mobile 6.5.3. M10 oferuje ponadto 512MB RAM/512 Flash plus 4GB wewnętrznej pamięci i slot na kartę MicroSD umożliwiający rozszerzenie wolnej przestrzeni o kolejne 32GB. Smartfon ma również wbudowaną kamerę 5Mpx - zdjęcia zrobione za jej pomocą są automatycznie tagowane datą, dokładnym czasem zrobienia fotografii i lokalizacją.
Najważniejszą cechą M1. jest to, że oferuje dokładnie takie same możliwości GPS (Global Positioning System) jak Garmin 1470T - urządzenie dedykowane GPS używane w samochodach. Smartfon ponadto oferuje możliwość skorzystania z wielu informacyjnych funkcji zainstalowanych map, w tym m.in. zaznaczania na nich punktów biznesowych, miejsc zamieszkania znajomych czy wyszukiwarki najbliższej restauracji lub repertuaru kinowego.
Cena Garmin-Asus M10 na tajwańskim rynku wynosi 434 USD za egzemplarz.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)