Słuchawki Westone: jedne z najdroższych słuchawek już w Polsce

Słuchawki Westone: jedne z najdroższych słuchawek już w Polsce

Słuchawki Westone: jedne z najdroższych słuchawek już w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.09.2012 12:20

Na rynku polskim zadebiutowały słuchawki amerykańskiej marki Westone. Westone istnieje na rynku od ponad 50 lat i produkuje jedne z najdroższych słuchawek na świecie. Najwyższy model słuchawek z serii Elite Series - ES5 - posiada 5 przetworników w trójdrożnej konfiguracji i kosztuje około 5000 zł.

W modelu ES5 jeden przetwornik odpowiada za reprodukowanie odpowiednio głębokiego basu, natomiast po dwa przetworniki przeznaczono do odtwarzania tonów średnich i wysokich. Skuteczność słuchawek to12. dB SPL/mW @1kHz, pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 8 Hz-20 kHz, a impedancja słuchawek to 56 Ohm. Co ciekawe, każdy model wykonywany jest na zamówienie, na podstawie indywidualnego odlewu ucha. Model wyposażony w trzy przetworniki (ES3X) wyceniono na 3 960 zł.

Nieco tańsze słuchawki dokonałowe UM3. wyposażone zostały w trzy przetworniki, gdzie każdy z nich przetwarza osobny fragment pasma muzycznego. Słuchawki umożliwiają redukcję dźwięku zewnętrznego na poziomie 25db, co w praktyce przekłada się na ponad 300-krotny spadek mocy hałasu, który dociera do uszu. Skuteczność słuchawek to 124 dB SPL/mW @1kHz, pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 20 Hz-18 kHz, a impedancja wynosi 56 Ohm. W przeciwieństwie do serii ES, UM nie są indywidualnie wyprofilowane dla każdego użytkownika, a zawierają w zestawie bogaty zestaw wkładek, które umożliwiają ich poprawne dopasowanie. Cena: około 1400 zł.

Obraz
© Westone UM3X (fot. Materiały prasowe)

Jeszcze inną serią jest seria nazwana numerycznie od Westone 1 do Westone 4. Westone 4 to jedne z najbardziej neutralnych słuchawek, które wyposażone zostały w 4-przetworniki. Dodanie czwartego przetwornika pozwoliło na wzmocnienie basu w całym paśmie oraz poprawę wszystkich parametrów dźwięku. Jak podkreśla sam producent, nie jest to model skierowany dla osób potrzebujących delikatnego ocieplenia dźwięku. Z ostro brzmiącym odtwarzaczem dźwięk może być nieprzyjemny, dlatego słuchawki wymagają bardzo dobrego źródła dźwięku, którym z pewnością nie będzie popularny odtwarzacz MP3. Skuteczność słuchawek to 118 dB SPL/mW @1kHz, pasmo przenoszenia: 10 Hz-18 kHz, a impedancja: 31 Ohm. Cena: około 1700 zł.

Obraz
© Westone 4 (fot. Materiały prasowe)

Producent posiada także słuchawki oznaczone jako Westone 1 oraz UM-1, które przeznaczone są dla klientów chcących zasmakować profesjonalnego brzmienia w przystępnej cenie i stopniowo przechodzić na wyższe poziomy odsłuchowe. Ceny obu słuchawek to około 500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)