Słuchawki dokanałowe: jakie kupić?

Słuchawki dokanałowe: jakie kupić?

Słuchawki dokanałowe: jakie kupić?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
19.04.2013 12:27

Atrakcyjny design, lekkość, dobra moc, brak szumów, czysty dźwięk, wygoda, szczelne kubełki czy dobre tłumienie - to niepodważalne zalety słuchawek dokanałowych (dousznych). Dodatkowo, użytkownicy chwalą ich mały rozmiar. W przeciwieństwie do słuchawek nausznych, słuchawki dokanałowe łatwo mieszczą się w kieszeni i zajmują dużo mniej miejsca.

Słuchawki dokanałowe to alternatywa dla słuchawek nausznych zamkniętych, w których powietrze nie dostaje się pomiędzy słuchawkę, a błonę bębenkową, dzięki czemu dźwięki zewnętrzne są lepiej tłumione.

Wybierając słuchawki powinniśmy kierować się nie tylko jakością dźwięku. Ważne jest także to, w jakich okolicznościach będziemy ich używać. Musimy zastanowić się, czy słuchawki będą nam służyły do biegania, czy też na przykład będą miały pomóc w skupieniu się na pracy, gdy jesteśmy w jednym pomieszczeniu z głośnymi współpracownikami.

"_ Wybierając słuchawki warto zwrócić uwagę na poziom podbicia basu, fakt czy mają odpowiednio długi, wygodny kabel oraz czy niwelują szumy z zewnątrz. Bardzo przydają się również wymienne rozmiary gumek _" - radzi Tomasz Chrobak z Agito.pl.

Przetworniki używane w dobrych słuchawkach dokanałowych pozwalają usłyszeć więcej detali, nawet przy nie najwyższym poziomie głośności. Mniejsza ilość decybeli jest mniej inwazyjna dla naszych uszu. Na rynku występują 2 typy przetworników w słuchawkach: dynamiczne oraz armaturowe. Słuchawki z przetwornikiem dynamicznym, wykorzystywane są w najtańszych modelach (od 2. zł) oraz produktach ze średniej półki, których ceny oscylują między 100 zł a 200 zł. Profesjonalne słuchawki, za ok. 500 zł i więcej, zawierają przetworniki armaturowe z kotwicą zrównoważoną.

Oficjalne wydanie internetowe: www.nowinki.net

Źródło artykułu:nowinki.net
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)