Słuchawki Creative EP-830 w ocenie naszych recenzentów

Słuchawki Creative EP‑830 w ocenie naszych recenzentów

Słuchawki Creative EP-830 w ocenie naszych recenzentów
Źródło zdjęć: © Creative
21.04.2008 14:19, aktualizacja: 21.04.2008 14:47

Creative zdecydował się na odświeżenie swojej linii słuchawek
dokanałowych. W ofercie pojawiła się nowy model EP-830. Ochoczo zabraliśmy się za testy.

Creative wprowadza na rynek polski nowy model słuchawek dousznych Creative EP830. Słuchawki zaprojektowano do współpracy z przenośnymi odtwarzaczami MP3 i CD.

Creative zdecydował się na odświeżenie swojej linii słuchawek dokanałowych. W ofercie pojawiła się nowa pozycja, słuchawki EP-830. Po EP-630, ocenianych prze wielu na równi z słuchawkami Sennheiser CX-300, nie tylko ze względu na wręcz identyczny wygląd, ale i bardzo dobre brzmienie oraz doskonałych Aurvanach to kolejna ciekawa pozycja w katalogu firmy.

Słuchawki wyposażono w trzy wymienne silikonowe kołnierze o różnych średnicach. Dzięki nim możliwe jest dokładne dopasowanie do kanału. Właściwe dobranie tego elementu jest bardzo ważne. Bas w tych słuchawkach przenoszony jest na zasadzie sprzężenia pneumatycznego. Jeśli założymy słuchawki z za małym kołnierzem poziom niskich tonów będzie znacznie obniżony. Podobnie dzieje się, gdy użyjemy zbyt dużego "korka". Brzegi wtedy marszczą się i zawijają. Co może doprowadzić do nieszczelności.

Obraz
© Zobacz galerię

Dobrze dobrany rozmiar silikonowego kołnierza skutkuje też znacznym wytłumieniem hałasu z otoczenia. Nie tak dużym jak w Aurvanach, ale subiektywnie lepszym niż w E630. Pozwala to słuchać muzykę ze znacznie niższym natężeniem dźwięku. Dzięki czemu oszczędzamy słuch oraz baterie odtwarzacza, możemy słuchać muzyki znacznie dłużej.

Po prawidłowym umieszczeniu w uchu słuchawki leżą bardzo wygodnie, po kilku minutach zapomina się o nich. A dźwięk, który oferują są jest równie przyjemny jak noszenie słuchawek. Jasne i pozbawione metaliczności tony wysokie, dobrze zrównoważone partie w średnim zakresie częstotliwości oraz dynamiczny, dobrze kontrolowany i mięsisty bas. Dzięki dobremu wytłumieniu zewnętrznych źródeł hałasu dźwięk jest bardzo dynamiczny. W ulicznym zgiełku możemy wyłowić ciche piano pianissimo, a partie grane forte nie powodują nieznośnego ucisku w uszach i brzęczenia przeciążonych membran. Jak na te klasę cenową słuchawki charakteryzują się spora neutralnością. Poprawnie lub dobrze brzmi muzyka klasyczna, dobrze wszelkie odmiany rocka. Rewelacyjnie brzmi electro i dobrze zrealizowane nagrania pop. Bardzo czytelnie wypadają wszystkie wokale oraz instrumenty akustyczne. Reprodukcja sceny dźwiękowej, lokalizacja pozornych źródeł dźwięku stoi na wysokim poziomie.

Moje osobiste słuchawki "codzienne" - Koss Sparkplug, dożywają już swoich dni. Planowałem wymienić je na Aurvany, w których się zakochałem od pierwszego odsłuchu. Teraz mam nie lada problem. EP830 nie brzmią co prawda aż tak dobrze, ale sugerowana cena sprzedaży bardzo kusi – 139zł. W dużych sklepach będą na pewno jeszcze tańsze. Mój wybór najprawdopodobniej ostatecznie padnie na EP830. Choćby dla tego, że Aurvany mają dość sztywny kabel, a w osiemset trzydziestkach jest miękki jak sznurówka.

Słuchawki Creative EP830 dostępne są na rynku polskim od połowy kwietnia w cenie 139 PLN brutto.

Zrównoważona charakterystyka odtwarzania
Duża dynamika i "przestrzenność" dźwięku
Dobra izolacja akustyczna od otoczenia
Duża wygoda użytkowania

Dostępne tylko w kolorze czarnym
Białe są EP-835, wersja ze smyczą do zawieszenia odtwarzacza

[k-o]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)