Śląsk: 3 lata oszustw, 5 listów gończych, 100 wykołowanych osób - i 1 szuler z Allegro

Śląsk: 3 lata oszustw, 5 listów gończych, 100 wykołowanych osób - i 1 szuler z Allegro

Śląsk: 3 lata oszustw, 5 listów gończych, 100 wykołowanych osób - i 1 szuler z Allegro
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
05.03.2008 18:00, aktualizacja: 06.03.2008 10:06

Policjanci zatrzymali w Bytomiu 21-latka, który wychodził z kawiarenki internetowej. Młody mężczyzna był oszustem z Allegro poszukiwanym pięcioma listami gończymi w całym kraju.

Mężczyzna z Sączowa ( Górny Śląsk ) uprawiał przestępczy proceder od 3 lat. Mówi, że kiedyś chciał się zająć pracą chałupniczą ( składaniem długopisów ), ale nigdy nie uzyskał zwrotu wpłaconych pieniędzy - dlatego postanowił się zemścić.

Jak donoszą przedstawiciele Policji, oszust korzystał z kilkudziesięciu kont internetowych. Początkowo podszywał się pod szefa fundacji gotowego tanio sprzedawać wysokiej klasy telefony komórkowe w zamian za finansowe granty. Wcielał się też w rolę pełnomocnika firmy produkującej komórki.

Na Allegro przejął hasła naiwnych użytkowników. Na ich konto sprzedawał telewizory LCD, laptopy i komórki, których oczywiście nigdy nie miał, a już tym bardziej nie zamierzał dostarczyć.

Zatrzymano go tuż przed tym, gdy postanowił wyłudzić kredyt na zakup domu - planował "ułożyć sobie życie". Grozi mu do 8 lat więzienia.

Na podobny temat: "Drukowali pieniądze na "atramentówce" za 300 zł - http://www.pcworld.pl/news/142130.html"

Źródło: "Na internetowych aukcjach oszukał ponad 100 osób - http://www.policja.pl/portal/pol/1/16296/na_internetowych_aukcjach_oszukal_ponad_100_osob.html"

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)